Bildiğiniz gibi Aliexpress Çin menşeili tüm dünyaya hizmet sunan küresel bir alışveriş sitesi olduğu için dil konusunda da bazı eksiklikler yaşıyor. Sitenin %100 Türkçe dil desteği şimdilik bulunmuyor. Fakat yine de %80 civarında Türkçeye çevrilen site işlerimizi rahatlıkla yapmamıza engel olmuyor. Bu sebepten dolayı da sizlerle birlikte birlikte bu makalemizde, daha rahat anlaşılması için resimlerle desteklenmiş Aliexpress Giriş, kayıt olma, hesap ayarları, adres ekleme, gibi başlıkları inceleyeceğiz.

  • Aliexpress’e Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak tr.aliexpress.com sitesine giriş yapıyoruz. İmlecimizi sağ üst köşedeki profil bölümünün üstüne getiriyoruz ve açılan bölümde Ücretsiz Katılın butonuna tıklıyoruz.

Aliexpress Giriş
Aliexpress Giriş

Açılan sayfa da facebook ya da e-posta ile kayıt seçeneği bulunuyor. E-posta ile kaydı öneriyoruz. İsim ve soy ismimizi Türkçe karakter kullanmadan yazıyoruz, ardından en az 8 karakterlik bir şifre belirliyoruz. Güvenlik kodunu da kutucuğa yazıp üyelik sözleşmesini kabul ettikten sonra Yeni Hesap Oluştur Butonuna tıklıyoruz. Böylelikle hesabımızı oluşturmuş olduk ve Aliexpress’e giriş yapmış bir şekilde ana sayfaya yönlendirileceğiz.

  • Aliexpress’e Adresimizi Nasıl Ekleriz?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak şüphesiz büyük kolaylıktır. Dilediğimiz ürün bir tıkla adresimize kadar geliyor. Aliexpress’ten satın aldığımız ürünlerin bize ulaşması için hesabımıza adresimizi tanımlamamız gerekiyor. İlk olarak sağ üst kontrol panelinden Aliexpress’im yazan yere tıklıyoruz.

aliexpress giriş
aliexpress giriş

Açılan sayfanın sol tarafındaki kısayol bölümünden My Shipping Adress’e tıklıyoruz.

aliexpress giriş
aliexpress giriş

Ardından sitede karşımıza böyle bir adres ekleme sayfası gelecek ve bizden adres bilgilerimizi yazmamızı isteyecektir. Bu bölümde Contact name adresimizin adıdır. Örn: Ev adresim, iş adresim vb. Adresinizi yazdıktan sonra Save butonuna tıklıyoruz ve hesabımıza adresimiz eklenmiş oluyor.

Ayrıca daha önceden yayınlanmış sizin faydanıza olabileceğini düşündüğümüz Aliexpress Güvenilir mi? Konusu için bir tık yeter.

aliexpress giriş
aliexpress giriş

Eğer yeni bir adres daha eklemek istersek yine My Shipping Adress sayfasından Add a New Adress butonuna tıklayarak diğer adreslerimizi de ekleyebiliriz.

  • Aliexpress Hesap Bilgileri Nasıl Düzenlenir?

Ana sayfadayken sağ üstteki profil bölümünden My Aliexpress’e tıklıyoruz. Açılan sayfanın yine sol taraftaki kısa yol bölümünden Change Password a tıklıyoruz.

aliexpress giriş
aliexpress giriş

Yönlendirildiğimiz sayfada hesap şifreniz, e-postanız, isminiz, güvenlik sorusu gibi bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Bu makalemizin de sonuna geldik ve 3 madde de Aliexpress Girişi işledik. Bir sonraki yazımız da görüşmek üzere.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

fifteen − 8 =