2017 Yılının En güncel Aliexpress Destek – Yardım ve Bilgilendirme Formuna HoşGeldiniz! :)
Sizler için aliexpress ile özel olarak yaptığımız işbirliği sonucunda hertürlü desteği sayfamız üzerinden sunacağız. Yorum kısmından istek ve yardımlarınızı gerekli birimlere hızlıca ulaştırıp yeterli desteği almanızı sağlayacağız. Konuyu sonuna kadar dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Size Yeni AliExpress Online Müşteri Hizmetine Sunmaktan Gurur Duyuyoruz!

İlk 10 madde ile herkesin yaşadığı genel problemler üzerinde duracağız ve bunlar ile nasıl mücadele edeceğinizi detaylıca anlatacağız. Ardından konu hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz. Yazıya devam.

1- Siparişimi almadım. Ne yapabilirim?

Siparişinizi almadıysanız, sorunu çözmek için lütfen aşağıdaki yöntemleri deneyin:

Yöntem 1. Siparişinizi satıcı tarafından verilen izleme numarasıyla takip edebilirsiniz:
Siparişlerim> Siparişi bul> seçeneğine gidin ve Siparişi İzle’yi tıklayın.

İzleme numarasının geçersiz olduğunu düşünüyorsanız, nakliye şirketine nakliye durumunu güncellemek için 3-7 gün gerekebilir. Daha fazla nakliye bilgisi için satıcınıza da başvurabilirsiniz. Sipariş ayrıntıları sayfasında bir mesaj bırakabilir veya çevrimiçi satıcıyla sohbet etmek için Şimdi Sohbet’i tıklayın.

1- Siparişimi almadım. Ne yapabilirim?
1- Siparişimi almadım. Ne yapabilirim?

Yöntem 2. Daha fazla bilgi için satıcınıza başvurun. Bu işe yaramazsa, bir anlaşmazlık açarak daima geri ödeme için başvurabilirsiniz. Bunu, Alıcı Korumanız sona ermeden önce yaptığınızdan emin olun. Anlaşmazlık açmak için buraya tıklayın.

Yöntem 3: Siparişinizi almadıysanız ve Alıcı Koruması sona ermek üzereyse lütfen Müşteri Hizmet Ekibi ile sohbet etmek için (Bu sayfanın altındaki) Şimdi Sohbet düğmesini tıklatın.

2- Geri ödememi henüz kredi kartımdan almadım. Ne yapabilirim?

Bir kredi kartıyla ödeme yaptıysanız, para kartınıza iade edilecektir. Paranın gelmesi genellikle 3-15 iş günü sürer.

Geri ödeme işlemi “tamamlandı” olarak işaretlenmişse ancak paranızı geri alamamış gibi görünüyorsa lütfen önce banka hesabınızı kontrol edin. Bazı geri ödemeler, satın alım tarihinde rezerve edilir.

Örneğin bir müşteri 15 Ocak’ta emri için para vermişti (aşağıdaki resme bakınız). İki ay sonra geri ödeme için başvuruda bulundu. Bununla birlikte, banka iadesini, satın alımıyla aynı tarihte gösterdi.

Geri ödememi henüz kredi kartımdan almadım. Ne yapabilirim
Geri ödememi henüz kredi kartımdan almadım. Ne yapabilirim

Banka notunuzu dikkatle kontrol ettikten sonra (yukarıda önerildiği gibi) geri ödemenizi bulamazsanız, lütfen müşteri hizmetleri ekibimize başvurun.
Not:
1. Banka dekontunun resmi damgası olmalıdır.
2. Satın alma tarihinden 2 gün önce (tamamlanan) geri ödeme tarihinden itibaren 10 iş günü kadar bir banka dekontu sunun. Örneğin, 11 Kasım’da bir ödeme yaptıysanız ve geri ödemeniz 24 Kasım’da tamamlandıysa, lütfen bize 9 – 8 Aralık arasındaki ödemeleri gösteren banka ekstresi gönderin.
3. Belirli siparişin satın alımını, banka ekstrenizde kolay bulabilmemiz için banka ekstrenizde işaretleyin.

3- Aldığım ürün açıklamaya uymuyor. Ne yapabilirim?

Aldığınız üründen memnun değilseniz, bir çözüm üzerinde anlaşmak için satıcınıza başvurun.
Satıcıyla iletişime geçmek için, onlara bir mesaj göndermek için Satıcıyla İletişim Kur’u tıklayın. Satıcının gerçek zamanlı olarak satıcıyla sohbet etmek için sipariş ayrıntıları sayfasında Şimdi Sohbet’i tıklayabilirsiniz.

Bu yardımcı olmazsa, bir anlaşmazlık açarak geri ödeme için başvurabilirsiniz. Lütfen, Alıcı Korumanız sona ermeden önce bunu yaptığınızdan emin olun. Bir anlaşmazlığı şu şekilde açabilirsiniz:

1. Adım: Siparişlerime giriş yapın ve siparişinizi bulun
2. Adım: Açık Anlaşmazlık’yı tıklayın
3. Adım: Geri ödeme isteğinizi doldurun ve Gönder’i tıklayın.

Aldığım ürün açıklamaya uymuyor. Ne yapabilirim
Aldığım ürün açıklamaya uymuyor. Ne yapabilirim

Lütfen Alıcı Korumanız sona ermeden önce bir anlaşmazlık açtığınızdan emin olun.

Satıcı, geri ödeme isteğini kabul ederse veya 5 gün içinde yanıt vermezse, geri ödeme yapılır. Anlaşmazlık durumunu kontrol etmek için Sipariş listenizdeki İlerlemedeki Anlaşmazlık’yı veya Anlaşmazlık Bitti’yi tıklayabilirsiniz.

4- Siparişi nasıl iptal ederim?

Siparişiniz gönderilmeden önce, iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. Adım: Siparişlerime giriş yapın ve siparişinizi bulun
2. Adım: Siparişi İptal Et’i tıklayın

Siparişi nasıl iptal ederim
Siparişi nasıl iptal ederim

3. Adım: Açılır kutuda bir iptal nedeni seçin ve isteğinizi gönderin.

Not:
1. Satıcının göndermesinden önce yalnızca bir siparişi iptal edebilirsiniz.
2. Siparişiniz için ödeme yaptıysanız, iptal talebinin önce satıcı tarafından onaylanması gerekir. Bir anlaşmaya varıldığında, satıcı sipariş göndermez ve işlem otomatik olarak iptal edilir. Herhangi bir anlaşmaya varılamazsa, satıcı sipariş göndermeye devam edecektir.

5- Kanıt ekleyebilir miyim yoksa anlaşmazlığıma cevap verebilir miyim?
6- Bir ürünün ayrıntıları hakkında sorularım var
7- Büyüklük, nakliye vb. Sipariş ayrıntılarını değiştirebilir miyim?
8- Kupon veya indirime nasıl ulaşabilirim?
9- Ödemem karttan düşüldüğünde Sipariş Durumu neden ücretli değil diyor?
10- Siparişim neden ödedikten sonra doğrulanmaktadır?

Alışveriş sitelerinin bazıları ve bunların en başında Aliexpress ülkemizin dışında olması kullanıcılar için birçok olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bunlar kargo süresinden tutun iletişime kadar gitmektedir. Ancak nedense bu sitelerden alışveriş yapmasını seviyoruz. Belki ucuzluğundandır yada istediğimiz ürünü bu gibi sitelerden bulabildiğimizdendir kim bilir? Konu üzerinde duracağımız bazı başlıklar aşağıdaki gibidir.

aliexpress türkiye temsilcisi iletişim, aliexpress müşteri hizmetleri mail, ali ekspres telefon almak, aliexpress telefon siparişi, aliexpress telefon numarası nasıl yazılır, ali ekspres müşteri hizmetleri telefonu, aliexpress telefon numarası yazma, aliexpress iletişim hattı.

Bunların başında  Aliexpress İletişim ve müşteri hizmetleri hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Biliyorsunuz ki Aliexpress Çin menşeli bir ticaret sitesi olup, sitedeki satıcılarda Türkiye dışındadır. Tabi Türkiye’den de satış yapan var ancak yok denecek kadar az diyebiliriz. Buna karşılık Türkiye de internet üzerinden yapılan alışverişler çok fazladır ve hareketlidir. Bundan yıllar önce internet üzerinden yapılan alışverişler yeni yeni çıkmaya başlamıştı ve insanlar güven problemi yaşıyordu. Bu problem her zaman da devam edecektir.

Sayfanın hemen altında bulunan yorum yap kısmını kullanarak hem ziyaretçilere bilgi verebilirsiniz hemde yetkli kişilerin sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Yorum olarak gerekli bilgilerinizi bırakmanız yeterlidir!

Aliexpress iletişim
Aliexpress iletişim

Aliexpress İletişim

Günümüzde ise internet alışverişi ticaret sektörünün büyük bir kısmını kapsama altına almış durumda. Bunun sebebi alışveriş sitelerinin büyük bir oranda çoğalması, artık hemen her insanın kredi kartı kullanmasıdır, en büyük sebebi ise bize oturduğumuz yerden alışveriş fırsatı sunmasıdır, bir diğer deyişle rahatlığıdır. İnternet üzerinden yaptığımız alışverişlerde her zaman pozitif durumlarla karşılaşmayabiliriz. Sipariş verdiğimiz bir ürün farklı veya kırık olarak bize ulaştıysa satın aldığımız ürünün satıcısıyla aliexpress iletişim kurmaya çalışırız. Kurumsal bir yerden alışveriş yaptıysak da müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışırız. Şimdi Aliexpress’in müşteri hizmetleri var mı? Aliexpress ile nasıl iletişime geçebilirim gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Yukarda ve önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Aliexpress yani diğer adıyla da Alibaba ürünleri kendisi satmıyor. Üstlendiği görev bir pazar alanı kurmak ve o pazar alanına alıcı ve satıcı insanlar çekmektir. Bu yüzden istenmeyen durumlarla karşılaştığımızda öncelikle ürünü aldığımız satıcıyla iletişime geçmeliyiz. Sitedeki satıcıların hemen hepsi İngilizce bilmektedir. Google Translate yardımıyla derdimizi satıcıya anlatabiliriz. Peki satıcı ile iletişim kuramadığınızı varsayalım. Bu durumda Aliexpress ile iletişime geçebilirsiniz. Aliexpress iletişime geçmek için önce hesabınıza giriş yapın. Ardından ana sayfada en alta inin ve Customer Service linkine tıklayın.

Sayfanın hemen altında bulunan yorum yap kısmını kullanarak hem ziyaretçilere bilgi verebilirsiniz hemde yetkli kişilerin sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Yorum olarak gerekli bilgilerinizi bırakmanız yeterlidir!

Aliexpress müşteri hizmetleri
Aliexpress müşteri hizmetleri

Aliexpress Müşteri Hizmetleri

Açılan sayfada 2. Seçenekteki Chat Now butonuna tıklayarak Aliexpress müşteri hizmetleriyle iletişim kurabilirsiniz. Burada ki iletişim sistemi çevrimiçi sohbet şeklindedir ve bu da bizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Mesaj atıp acaba ne zaman geri dönüş yaparlar gibi bir kaygımız olmayacaktır.

İletişime geçtiniz yada geçemediniz değil mi? Yada sorununz bir türlü çözülemedı değil mi? Endişe duymanıza hiç gerek yok ! En etkili ve kolay yolu size göstereceğiz. Siz üzerinize düşeni yaptınız ve Aliexpress şikayet zamanı! Şikayet ardından sorunun çözülme ihtimali çok daha yüksektir.

Aliexpress Türkiye Temsilcisi İletişim

1 YORUM

  1. Aliexpress üzerinden 2 ay önce sipariş vermiştim. Bekledim bekledim ürün gelmedi. Bana en geç 40 güne gelir demişti arkadaşlar. Gelmeyince şüphelendim tabi. Sitenizi gördüğüm iyi oldu. 1. maddeyi uyguladım. Umarım sonuç güzel olur.

CEVAP VER

ten + 11 =