Değişen yaşam koşulları biz insanları birçok ihtiyaca muhtaç kılmaktadır. Çalışılan vakit de çok olunca ihtiyaçlarımızı internetten temin etmekten başka çaremiz kalmamaktadır. Aliexpress’de bu ihtiyaçlarımızı internet üzerinden karşılayabileceğimiz iyi bir online alışveriş sitesidir. Bu sitenin en iyi yanlarından bir tanesi oldukça ucuz olmasıdır. Maddi imkanlar çerçevesinde bazı şeyleri almaya gücü yetmeyen bireyler Aliexpress’den o ürünü oldukça ucuz bir fiyata alabilmektedir.

Aliexpress Nedir?
Aliexpress Nedir?

Sitede havuz sistemi hakimdir. Yani siz bir ürünü beğendiniz ve almak istediniz. Ürünün siparişini veriyorsunuz ve ödemeyi yapıyorsunuz. Fakat ödemeniz direkt satıcıya ulaşmıyor. Havuzda bekletiliyor. Ürün size ulaştığında ise onay verdiğiniz takdirde para satıcıya ulaşıyor. Bu sistem alıcıyı güvene almak için oluşturulmuş oldukça güzel ve faydalı bir sistemdir.

Aliexpress’de bulunan ürünlerin çoğu Çin’den getirilmektedir. Ürünlerin arasında tamamen orijinal ürünler olmasının yanı sıra Çin’de getirilen ürünler sayesinde bu site, ucuzluk konusunda diğer ticari alışveriş sitelerinin önüne geçmektedir. Bu sitenin ucuzluk konusundaki iddaasını şöyle bir örnek ile açıklayabiliriz. Piyasa fiyatı 25 Türk lirası olan bir ürünü Aliexpress’den yalnızca birkaç dolara satın alabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

1 + 19 =