Aliexpress üzerinden verdiğimiz Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi konusuna değineceğiz. Bu tür durumlar hepimizin başına gelebiliyor. Örneğin bir ürün siparişi verdikten sonra daha kaliteli ve iyi bir ürünle karşılaşıp pişman olabileceğimiz durumlar olabiliyor. Ya da sipariş verdikten sonra satıcı hakkında olumsuz bir duyum alıp, siparişimizi teslim alabileceğimizden kaygılanmaya başlayabiliriz. Bu olay karşısında önceki verdiğimiz siparişi iptal edip yeni siparişimizi verebiliriz. Peki bunu nasıl mı yapacağız? Gelin birlikte inceleyelim.

Aliexpress üzerinden aliexpress para iadesi kaç gün tek tıkla yapılan kolay bir işlem değildir. İptal süresince satıcıyla İngilizce mesajlaşmanız ve ne için iptal ettirmek istediğiniz gibi durumları açıklamanız gerekmektedir. Çünkü siparişi siz iptal edemiyorsunuz. Satıcı ile konuşup ikna etmeniz durumunda satıcı siparişi iptal edebilir. Bu yüzden alışveriş yaptığınız satıcıların başarı puanlarını dikkatlice inceleyin. %90’ın altında başarı puanı olan satıcılar ile alışveriş yapmanızı önermiyorum. İptal işlemi yapabilmek için ilk olarak kontrol panelinden siparişlerim kısmına geliyoruz.

Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi
Aliexpress Sipariş İptali Para İadesi

Bu sayfada verdiğiniz siparişler listelenecektir. İptal etmek istediğiniz siparişin yanında bulunan Cancel Order ya da Siparişi iptal et butonuna tıklıyoruz. Hemen ardından Request Order Cancelation butonuna tıklıyoruz, bizden siparişi iptal etme nedenimizi seçmemizi isteyecektir. Buradaki seçeneklerde başka bir ürün aldım anlamına gelen I placed a duplicate order seçeneğini seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra Submit butonuna tıklıyoruz ve aliexpress sipariş iptali nasıl yapılır isteğimiz gerçekleşmiş oluyor. İptal isteğiniz satıcıya bildiriliyor, artık tek yapmanız gereken beklemek olacaktır. Satıcının sizle iletişime geçmesi için 1 hafta süresi vardır.

1 hafta süresince satıcı sizle iletişime geçmezse sipariş otomatik olarak iptal edilmiş oluyor. Bu süreç içerisinde sık sık iptal durumunu kontrol ediniz. Her an satıcıdan bir mesaj alabilirsiniz ve cevaplamanız gerekebilir. İptal işleminiz başarıyla gerçekleştiyse ödediğiniz ücretin banka hesabınıza geçmesi 2 haftayı bulabilir. Bunun sebebi yurt dışından gelen banka transferleri Türkiye bankaları prosedürlerince geç sürmektedir.

İptal işleminde sorun yaşadığınız zaman sizler için geliştirdiğimiz pratik aliexpress şikayet yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Buradan sonuçla bir ürün satın alırken alacağımız ürününden emin olmalı ve ödeme yapmadan önce dikkatli olmalıyız. Aksi takdirde Aliexpress sipariş iptal etme işlemi bizim için kolay olmayabilir. Bu yazımızda sizlerle aliexpress sipariş iptal etmek konusuna değindik.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

three × three =