Aliexpress üzerinde sergilenen ürünlerin bazılarında Turkey Post gönderim seçeneği bulunmaktadır. Standart gönderimlerde ürünün bize ulaşması 30-40 günleri bulabilirken, Turkey Post etiketi ile satın aldığımız ürünler çok daha hızlı bir şekilde bize ulaşmaktadır. O sebeple bir ürünü sepete eklemeden önce gönderim seçenekleri bölümünden Turkey Post seçeneğinin olup olmadığına dikkat edin.

Aliexpress Turkey Post Nedir?

Turkey Post seçeneği ile gönderilen ürünler genellikle uçak ile gelir. Ayrıca ilinizdeki PTT şubesi bu kargoların kontrolünü yapmaz, ürün direkt olarak adresinize gelir. Bunun sebebi ise gümrük kontrollerinin zaten ürün Çin’den ayrılmadan önce PTT görevlileri tarafından yapılmış olmasıdır. Turkey Post seçeneği gerçekten büyük bir nimettir ve çok düşük maliyetler ile ürününüzün size daha konforlu bir şekilde gelmesini sağlar.

Aliexpress Turkey Post Ürün Teslimat Süresi

Bu kargo türü ile ürünler uçak ile direkt olarak ptt dağıtım merkezine gelir ve ertesi gün sizin adresinize doğru yola çıkar. Ürünün ülkemize giriş süresi ortalama olarak 2 gündür ve asıl zaman geçen bölüm ülke içi teslimat süreçleridir. Bu da ortalama 3-4 gün sürmekte ve ürün en geç 1 hafta içerisinde kapınızda olmaktadır. Çin gibi dünyanın bir ucundan ve ucuza ürün sipariş ettiğinizi düşünürsek bu süre gerçekten çok başarılır.

Aliexpress Turkey Post
Aliexpress Turkey Post

Aliexpress Turkey Post İle Satın Alınan Ürünlerin Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Bu şekilde alınan ürünlerin kargo takip numaralarının sonunda TR kodu bulunmaktadır. Bu şekilde biten kargo numaralarını PTT’nin sitesinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Gonderitakip.ptt.gov.tr üzerinden ürünün ülkemize giriş yapıp yapmadığını veya kuryenin dağıtıma çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsiniz. Henüz hiçbir veri görünmüyorsa kargonun yüklemesi henüz uçağa yapılmamış demektir. Bazı Çin tatillerinde ve bayramlarda gecikmeler yaşanabilir fakat bu çok az denk gelen istisnai bir durumdur.

Aliexpress Gümrük Kontrolleri

Ürünlerin gümrük kontrolleri PTT Çin şubesi tarafından yapıldığı için ülkemizde tekrardan bir gümrük süreci yaşanmaz. Fakat eğer gümrükte sorun çıkarsa ürün sizin adresinize gelmez veya ürün Çin’den hiç çıkmaz. Bu tamamen oradaki PTT görevlisinin insiyatifine ve sipariş verdiğiniz ürünün türüne göre değişir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

14 − 4 =