Bu makalemizde sizlerle birlikte Türkiye’den birçok insanın ürün satın aldığı, dünya geneli e-ticaret piyasasının büyük bir kısmını kapsayan, giyimden kozmetiğe, telefondan bilgisayara,  ev dekorasyonundan ayakkabıya 15 milyondan fazla ürün bulunan Aliexpress.com sitesini inceleyeceğiz. Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak, Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli,  Aliexpress güvenli mi gibi konulara değineceğiz.
Şimdi Aliexpress.com alışveriş sitesini mercek altına alarak bir inceleme yapalım.

AliExpress Üzerinden Alışveriş Yapmak
AliExpress Üzerinden Alışveriş Yapmak

Aliexpress hangi ülke menşeilidir?

Aliexpress Çin menşeilidir. Çinde kurulmuş ancak tüm dünya ülkelerinde neredeyse bilinmekte olan bir site konumundadır. Zaten site içerisinde biraz inceleme yaptığınız zaman gerek satıcılardan gerek yazılardan Çin manşeili olduğunu anlamanız uzun süremyecektir.

Aliexpress güvenli midir?

Ürünleri site satmıyor. Sitemiz gittigidiyor mantığıyla çalışmaktadır. Siteye ürünlerini pazarlamak için kayıt olan kullanıcılar bir sanal bir pazar alanında hedef müşterilerine ulaşmayı amaçlıyor. Burada dikkat etmemiz gereken husus satış yapan üyenin geri dönüşleridir. Yani kaç adet ürün satmış, bunlardan ne şekilde geri dönüş almış, alıcılar memnun kalmış mı gibi incelemeler yapmak alışverişimizi daha güvenli bir hale getirecektir. Ayrıca satın alma işlemi yaparken ürün ücretini ödedikten sonra para ilk olarak Aliexpress’in havuzuna geçer, ürün sizin elinize geçtiği anda siz siteden ürün bana ulaştı bildirimi yaparak ödediğiniz paranın satıcıya aktarılmasına onay veriyorsunuz. Bu da içimizi rahatlatan güzel bir güvenlik tedbiridir. Özetle ürün bize ulaşmadığında ödediğiniz parayı geri alabiliyorsunuz.

Bunun yanında size bir sürprizimiz var! Evet yanlış duymadınız, Sizi daha mutlu kılacak bir yazıdan mahsetmmek istiyoruz. Eğer aliexpress i çok daha fazla merak ediyorsanız sizi En kapsamlı aliexpress yazımızı davet ediyoruz. Yapmanız gereken sadece aliexpress yazısına tıklamak.

AliExpress Üzerinden Alışveriş Yapmak
AliExpress Üzerinden Alışveriş Yapmak

Aliexpress’te ürün fiyatları nasıl?

Aliexpress’te ürün fiyatları genel bir terimle uygundur. Türkiye’deki e-ticaret siteleri ve alışveriş merkezlerindeki fiyatlarla karşılaştırıldığında aradaki farkı görebileceksiniz. Ayrıca siteden toplu ürün alımı yaptığınızda daha uygun fiyata düştüğü için toptan satış sitesi şeklinde de nitelendirilebilir.

Aliexpress’te hangi para birimi geçmektedir?

Aliexpress küresel bir alışveriş pazarıdır. Sadece Çin, Brezilya, Türkiye değil tüm dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar ülkenin ve insanın kullandığı sitenin karışıklık olmaması için sadece dolar kuru geçmesi gayet doğal bir durumdur. Bu yüzden dolar kurunun yükseldiği ve düştüğü zamanlarda ürün fiyatlarının TL bazında değişkenlik gösterebileceğini unutmamamız gerekir.

AliExpress Üzerinden Alışveriş Yapmak
AliExpress Üzerinden Alışveriş Yapmak

4 maddede Aliexpress sitesini genel hatlarıyla inceledik ve makalemizden özetle çıkardığımız sonuç Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak güvenli ve hesaplıdır. Sunduğu geniş ürün yelpazesi ise en büyük artılarından biridir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

one × two =