Herkese buradan İceriGir Ekibi olarak selamlarımızı iletiyoruz. Bu konumuzda sizler için aliexpress hakkında derlediğimiz konuların tümünü tek çatı altında sizlere aktaracağız. Umarız netten alışveriş hayatınız boyunca faydalı bilgiler iletmiş oluruz. Yazıyı sonuna kadar okuyarak yada göz gezdirerek tüm sorularınızın yanıtını almış olacaksınız.

ali ekspres? Aliexpress? Aliexpress Türkçe? Aliexpress Kaç Günde Gelir? alibaba express? Aliexpress Kargo Sorgulama? Aliexpress Yorumlar? Aliexpress Ekşi? Aliexpress Kulaklık? Aliexpress Bikini? Aliexpress Elektronik Sigara? Aliexpress Telefon Kılıfları? Aliexpress Razer Hammerhead Pro?

aliexpress
aliexpress

Aliexpress

Aliexpress olarak adlandırdığımız dünyaca ünlü site aslında, site içerisinde bulunan yazılardan da anlaşıldığı Çin’den çıkma ve Çin ürünlerinin toptan veya toptan fiyatına perakende satışlarını gerçekleştiren bir sitedir. İçeriğinde bulamayacağınız ürün yok dememiz yalan olmaz herhalde. Aklınıza gelen veya düşündükçe gelen hatta hiç gelmeyen ürünleri bu site üzerinden satışının yapılması şaşılacak bir durum değil. Site içeriği o kadar zengin olunca haliyle satış oranlarında da patlama yaşanması gayet normal.

Fiyatların biraz ucuz olması insanları kendine çekiyor. İstediğiniz ürün arama butonuna yazdıktan sonra karşınıza çıkan çeşitli ürünler arasında seçim yapmaya çalışmak işin eğlenceli kısmı. Sadece bir tek kötü yanı olduğunu düşünüyoruz. İşlemlerin çok ağır işlemesidir. Aklınızdan geçen ürünlerin siparişini veriyorsunuz ve o ürün taa Çin den geleceği için ve üstüne üstlük deniz yolu ile taşıma işlemi gerçekleştiğinden ötürü o malın elinize ulaşması neredeyse 30-40 günü bulmaktadır.

Kargo bedava olunca gönderim işlemi böyle gerçekleşiyor ancak kendiniz özel uçak yoluyla kargo seçeneğini seçerseniz burada ödemeniz gereken bir miktar kargo masrafı dışında ürün elinize muhtemelen 2-3 gün içerisinde hızlı şekilde ulaşacaktır. Bizim tavsiyemiz alacağınız ürünleri 1 ay sonrasını planlayarak alışveriş yapmanızdır. Acele işlerinizi lütfen Türkiye alışveriş siteleri üzerinden gerçekleştiriniz. Aksi halde pişman olma olasılığınız gayet yüksek.

aliexpress
aliexpress

ali ekspres

Tüm dünya ülkelerine hitap eden bir firmadır. Günde binlerce satış yapılıyor ve gerçekten çalışan kadrosu gayet geniş.  İsminin Ali ile başlamasına aldırış etmeyin site Türklere ait bir e-ticaret websitesi değildir. Çin de sürekli gelişen teknoloji ve çakma ürün teknoloji sayesinde sürekli bir sanayileşme oluyor ve artık dünyaca ünlü markalar bile ürünlerinin çoğunu Çin de üretip diğer ülke piyasalarında satışa sunuyor. Buradaki amaç iş gücünün fazla olması ve maliyetin minimize edilişidir. Üretici firma hem ürünü ucuza üretmiş olduğu gibi bu üründeki kar oranı da dalgalar şeklinde artışa uğrayacaktır. Çin’deki üreticilerin satış kaynağı halini alan ali ekspres yapısı itibariyle kullanışlı olduğu kadar güzel bir sitedir.

Alışveriş heyecanını en geniş sitelerle zirvede yaşamak istiyorsanız her şey benim olsun demekten vazgeçmediyseniz cebinizdeki parayla satın alabileceğinizi düşündüğünüz ürünlerden daha fazlası için en kısa sürede ali ekspres üzerinden satış yapmak için sizleri aliexpress Türkçe sitesi üzerinden alışveriş yapmaya davet ediyoruz. Şimdi sizlere aliexpress Türkçe sitesi hakkında bilgiler vereceğiz.

Aliexpress Hakkında En Çok Rağabet Gören Konular;
aliexpress com,www aliexpress com,www aliexpress,aliexpre,aliexpess,ali ekspres,Aliexpress Türkçe,alibaba express,tr aliexpressalibaba express, aliekspres,tr aliexpress, aliekspress, aliexpress türkçe, aliexpess

ali ekspres
ali ekspres

Aliexpress Türkçe

Aslında aliexpress açılışı itibariyle kendi ismiyle çok daha önceden kurulup bir dünya markası haline gelmiş site değildir. Bunun bir ana sitesi vardır ve bu site çok fazla işlediği için en çok dönüşüm aldığı ülkelerden daha çok satış yapıp ziyaretçilerini daha iyi hizmet vermek açısından uygun dilde siteler açmaktadır.  Asıl ismi Alibaba olan Aliexpress Türkçe ülkemiz piyasası için kurulmuş bir websitedir.

Türkler perakende alışverişleri için daha çok kullandığı Aliexpress Türkçe sitesi olduğu için şirket sahipleri bu siteyi yayama çabası içerisindedir. Çoğu ürün başlıklarında ve kategorilerde Türkçeleşme olan sitede birde Türkçe destek sisteminin olması gerçekten güzel bir izlenim bırakıyor. Ancak yine üretici firmalar ile görüşmeler İngilizce üzerinden sağlanmaktadır.  Google arama kutucu içerisine yazılan aliexpress com sözcüğü ile tüm aramalarınız açılan site üzerinden yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

ali ekspres
ali ekspres

Aliexpress Kaç Günde Gelir

Aliexpress yurt dışı merkezli bir alışveriş sitesi olduğu için aldığınız ürünün kaç günde geleceği gerçekten merak konusudur. Çünkü ürünlerin çoğu Çin’de imal edilmektedir. Ve birçok ülkeye kargo ile gönderilmektedir. Bu süre zarfı içerisinde kargoda bazı sıkıntıların olabilmesi muhtemeldir.

Siteden alışveriş yapan müşterilerin aklına gelen ilk soru tr aliexpress Kaç Günde Gelir? Sorusudur. Ülkemizden sipariş verilen bir ürünün elimize ulaşması en erken 1 aydır. Yapılan yorumlar, bu konuda tecrübeli olan arkadaşların bilgisi bu yöndedir. Eğer sipariş elinize ulaşmaz ise paranızı iade alabilirsiniz. Tabi en geç 30 gün değil bu süre. 30 günün altında da olabilir. Üstünde bir sürede de olabilir. Fakat Aliexpress’ten gelecek olan ürünler genelde 1 ay civarında bir sürede alıcının eline ulaşmaktadır.

Belki de Aliexpress’in en olumsuz yanların başında ürünün geç gelmesi gelmektedir. Bunun sebebi de ürünlerin Çin’den gelmesidir. Ve yalnızca tek bir ülkeye değil, dünyanın her yerine sipariş gönderilmektedir. Bu nedenle ürünler müşterilerin eline geç ulaşmaktadır.

Aliexpress Türkçe ile ilgili aramalar;
aliexpress tr, aliexress, aliexpress türkiye, aliexpress kargo takip, aliexpress shopping,aliecpress, alibaba ekspres, aliexperss, aliexpress alışveriş, aliexpress forum, aliexpers, aliexpress saat, aliexperess, aliexpress ekşi,

alibaba express
alibaba express

alibaba express

Çoğu yazımıza yaptığınız binlerce yorumların ve taleplerin tümünü bu yazımızın içerisinde değerlendiriyoruz. Tüm ziyaretçilerimizin isteklerini dikkate aldık ve hiçbir yerde bulunamayacak mükemmel bir yazı hazırladık. Aklınıza ek olarak takılan başka unsurlar olursa onları da değerlendirmeye alıp bir sonraki makalemizde hem alibaba express olsun yada başka konular olsun yer vermeyi düşünüyoruz. Bizim için önemli olan bizi ziyaret eden kitlenin ali ekspres hakkında bilgilenmesidir.

Dediğimiz gibi aliexpress adlı internette var olan site aslında alibaba nın bir alt koludur bunu unutmayınız.  Milyonlarca ürün içerisinde size de uygun bir ürün olduğunu düşünüyorsanız hadi alışverişe diyoruz. İşlemlerinizde sıkıntı yaşadığınız an aliexpress konu başlığı altında tüm yorumlarınızı bize iletirseniz aktif olduğumuz sürece anlık olarak size yardımcı olmaya çalışacağız.

alibaba express
alibaba express

Aliexpress Kargo Sorgulama

Yurt dışında yer alan Aliexpress, ürünleri kargo ile göndermektedir. Birden fazla ülkeye hizmet verdiği içinde ürün teslimatında aksilikler yaşanabilmektedir. Ülkemiz için Aliexpress ürünleri PTT kargo ile göndermektedir. Bir ürünü beğenip aldığınız zaman belli bir süre içerisinde verdiğiniz sipariş onaylanacaktır. Onay işleminden sonra sayfanızda size ürün hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz, ürününüz nerede, ne zaman gelecek gibi kafanıza takılan soruları cevaplandırabilirsiniz.

www aliexpress com, verilecek kargo numarası ile yapılmaktadır. Şunu unutmamak gerekir ki buradan aldığınız ya da alacağınız ürünler en az 30 gün sonra elinize geçecektir. Bu nedenle siparişlerinizi çok erken bir sürede beklemeyin.

Kargo şirketleri yurt dışından olan ürünleri en geç 3 hafta içerisinde alıcılara ulaştırabileceğini söylese de Aliexpress’te ürünlerin gelme süresi çok uzun olmaktadır. Size verilen kargo takip numarası ile PTT’nin sayfasına girip gerekli yönlendirmelere uyduktan sonra kargo takip numarası ile ürününüzün nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu numaranın haricinde başka bir bilgiye gerek yoktur. Ayrıca Aliexpress kargo sorgulamada, kargo numarası tracking kod olarak geçmektedir.

Aliexpress Türkçe
Aliexpress Türkçe

Aliexpress Yorumlar

Aliexpress online bir alışveriş sitesi olduğu için olumlu ya da olumsuz birçok yorum almaktadır. Bu yorumlar da internet üzerinden yayınlandığı için bu siteden alışveriş yapacaklar girip kullanıcı, müşteri yorumlarını okuyabilmektedir. Üstelik bu yorumlar ürünün alt kısımlarına da yapılabildiği için müşteriye ürün hakkında fikir verebilmektedir. Bu sayede alıcı o ürünü alıp almayacağını kararlaştırabilir. Aliexpress yorumlarına bakacak olursak; bir müşteri joyetek marka 3 adet tron-s aldığını belirtmiş. Fakat üründen üç adet değil 2 adet gelmiş. Bunu şikayet diliyle söyleyerek gereğinin yapılmasını rica etmiştir.

Aliexpress’te karşılaşılabilecek sorunlardan bir tanesi de para iade sorunudur. Bir müşteri; 68 sertifikalı bir cep telefonu aldığını fakat aynı gün tekrar telefonu iade ettiğini belirtmiş. Fakat parası iade edilmemiş. Bu durumu şikayet ederek gereğinin yapılmasını istemektedir. Bir başka şikayet ise ürünlerin alıcılara geç ulaşması sorunudur. Bu da aliexpress com, yurt dışında olduğu için doğal karşılanmalıdır. Şikayet yorumlarının dışında olumlu yorumlarda gelmektedir. Genelde ürün altlarına yapılan bu yorumlar müşterilerin hem üründen hem de fiyattan memnun olduğunu göstermektedir.

Aliexpress Türkçe
Aliexpress Türkçe

Aliexpress Ekşi

Aliexpress çok uğrak bir mekan olduğu için birçok yerde konusu açılmıştır. Bir alışveriş sitesi olan Aliexpress, ucuz fiyatları ve ilginç ürünleri ile müşterilerin ilgisini her daim çekmiştir. Bu ilgi de önemli sözlüklerde adından bahsetmesine sebep olmuştur.

Aliexpress ekşi sözlükte de adından bahsettirmiş ve olumlu ya da olumsuz birçok yorum almıştır. Bu yorumlara göz attığımızda; Aliexpress’in yararlı bir site olduğunu ıvır zıvır eşyalar ile birlikte ülkemizde bulunmayan ürünlerinde satıldığı ayrıca bunların çok ucuza alındığını ifade etmişlerdir.

Geçen günlerde aldığı bir ürünün 10 gün içerisinde geldiğini ekşi sözlükte belirten bir müşteri Aliexpress’in kargo işlemini hızlı bir şekilde hallettiğini belirtmiştir. İlk defa bu siteden alışveriş yapanlarda meraklarını ekşide gidermişlerdir. Eğer memnun kalırlar ise sürekli buradan alışveriş yapacaklarını da belirtmişlerdir.

Ekşide satıcılar hakkında da yorumlar yapılarak güven olayı anlaşılmaya çalışılmaktadır. Yani kişi aldığı ürünü satan kişi hakkında ilgili ya da ilgisiz, dürüst ya da değil diye diğer müşterileri bilgilendirmektedir. Bu sayede diğer alıcıların aklında bir fikir oluşmaktadır. Ve bu sayede onlarda o satıcıdan ürün almayı tercih etmekte ya da etmemektedir.

Aliexpress Türkçe
Aliexpress Türkçe

Aliexpress Kulaklık

Kulaklık günümüzde her yaştan insanın ihtiyacıdır. Hiçbir iş yapmıyor olsak bile en azından yolda giderken kulaklığı takıp müzik dinleyerek ruhumuzu doyurmayı hedefleriz. Bu durumda da dikkat etmemiz gereken konu kulaklığın kalitesidir. Çünkü kalitesiz kulaklıklar kulağımıza zarar verebileceği gibi istediğimiz fonksiyonu da tam olarak sağlayamamaktadır. Bu nedenle kulaklık alırken seçimlerimizi doğru yapmalıyız.

Aliexpress kulaklık alanında da diğer sitelerden önde gelmektedir. Çünkü sattığı marka ve modeller kaliteli olup oldukça da ucuz fiyatta olmaktadır. Bu kulaklıklar arasında bilgisayarlar için oyun kulaklığı, müzik dinlemek için olan kulaklıklar, bluetooth kulaklıklar bulunmaktadır.

Aweı marka A990BL model bir kulaklığı 15 dolara satın almanız mümkündür. Ya da fiyatı çok uygun bir şey arıyorsanız Lansdom marka bir müzik kulaklığını 2.5 dolara alabilirsiniz.

Eğer bir lenovo telefonunuz var ise xiaomi marka bir kulaklığı 19 dolara satın alabilirsiniz. Fiyatlar hakkında kısaca bilgi verecek olursak istediğiniz kulaklık modeline ve kalitesine göre fiyatlar 1 dolardan başlamaktadır. Ve bu fiyata alacağınız malın kalitesi oranında artış göstermektedir.

aliexpress
aliexpress
Aliexpress Bikini

Bayanlar için yaz aylarının vazgeçilmezi olan mayo ve bikiniler henüz yaz gelmeden alınmaya başlanır. Her sene değişen modası ile bayanların sürekli takip ettiği bikiniler ile bayanlar havuz ve deniz sefasını sürmektedir. Aliexpress online bir alışveriş sitesi olarak bayanlara yeni sezonun tüm bikini modellerini getirmektedir. Bu sayede bayanlar sıcağın altında gezmek yerine bikini modellerini inceleyerek siparişlerini vermektedirler.

Aliexpress bikini modelleri konusunda da iddaalı olmaktadır. Uygun fiyat ve yeni modelleri ile bayanların mutlaka uğraması gereken bir mekan olan Aliexpress her türden bikiniyi müşterilerinin ayağına getirmektedir. Bu sezonun modellerine göz attığımızda karşımıza canlı renkler çıkmaktadır.

Fiyatlarına baktığımızda bikinilerin markasına göre değişmekle birlikte 4 dolar ile 30 dolar arasında bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Bu senenin modası olan el işi tığ bikinilerde 10 dolardan müşterilere satılmaktadır. Ya da yüksek belli bikini isteyen bayanlarda aradıklarını burada bulabilmektedir. Bu model bikinilerde 12 dolardan satışa sunulmaktadır. Tam tersi düşük bel bikini arayanlarda çok uygun fiyata aradıklarını buradan temin edeceklerdir. Bu bikiniler ise yalnızca 8 dolardır.

aliexpress
aliexpress
Aliexpress Elektronik Sigara

Elektronik sigara, sigara içen bireylerin kullandığı daha ekonomik olan bir cihazdır. Çünkü günlük birkaç paket sigara almak yerine bu cihazı bir kere almanız yeterlidir. Üstelik aromalı içerikleriyle de sigaraya göre daha cazip hale gelmektedir. Elektronik sigara şarj ile çalışmaktadır.

Aliexpress elektronik sigara reyonuna bakacak olursak; uygun fiyatlar ve özellikler ile karşılaşmaktayız. Bu özellikler arasında; farklı renk seçenekleri mevcuttur, usb şarj makinesi mevcuttur, eğer karbon fiber kaplama ise paslanma derdi olmamaktadır, led ışıklar, kısa devre koruması vb daha birçok özellik bulunmaktadır. Led ışıklar size sigaranızın şarjı konusunda fikir vermektedir. Bu sayede kullanımınıza göre şarj edebilirsiniz. Örneğin; elektronik sigara üzerinde bulunan beyaz ışık %100 şarjı, mavi ışık %25-50 şarjı, kırmızı ışık ise %25-0 şarj kaldığını göstermektedir. Bu sayede şarjınızın ne kadar kaldığını kontrol edebilir ve ona göre şarj edebilirsiniz.

Aliexpress elektronik sigara fiyatlarına baktığımızda ise kalitesine göre değişkenlik gösteren rakamlar ile karşılaşmaktayız. 6 dolara olan bir elektronik sigara bulabileceğiniz gibi 50 dolara da satın alabileceğiniz bir ürün bulabilirsiniz.

Aliexpress Kargo Sorgulama
Aliexpress Kargo Sorgulama
Aliexpress Telefon Kılıfları

Günümüz teknolojisinde elimizden düşmeyen bir cihaz var ise bu da muhakkak ki telefonlardır. Hayatımızın neredeyse her anında kullandığımız ve artık birçoğumuzun cebinde birden fazla olan bir iletişim araçlarının korunmaya ihtiyacı vardır. Bunları da telefon kılıfları sağlamaktadır. Elimizden kayıp telefonu düşürdüğümüzde telefonlarımızın zarar görmesini minimize etmektedir. Üstelik farklı tasarımlar ile de oldukça şık görüntülere yol aça telefon kılıfları, Aliexpress’te de yerini almıştır.

Aliexpress telefon kılıfları konusunda en uygun fiyat imkanlarını sunarak müşterilerin gönlünde taht kurmuştur. Telefon markanıza göre seçim yapabileceğiniz kılıflar yalnızca 1 dolardan başlamaktadır. Farklı renk seçenekleri ve tasarımlarıyla da telefonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. 1 dolardan başlayan fiyatlar kılıfın modeline, desenine ve şekline göre artış göstermektedir. Örneğin; iphone 5s marka bir telefon kılıfı plastik model 2 dolardır. Ama samsung J3 marka silikon desenli bir kılıf 6 dolardır.

Üstelik istenilen desende ve figürde de kılıf oluşturulabilmektedir. Bu uygun fiyatlardan yararlanıp bir kılıfın başka renk seçeneklerini de alarak değişik değişik takabilirsiniz.

aliexpress
aliexpress
Aliexpress Razer Hammerhead Pro

Aliexpress ‘te birçok ürün satılmaktadır. Hatta ülkemizde bulunmayan, oldukça farklı tarzda ürünlerde satılmaktadır. Razer Hammerhead pro bir kulaklıktır. Oldukça güçlü bir kulaklık olan razer hammerhead pro görüntü olarak da oldukça cazip renktedir. Bu kulaklık çekiç şeklindedir. Kulağa sesi en iyi getirecek şekilde dizayn edilmiştir.

Ayrıca fiyatları da çok uygundur. Aliexpress Razer hammerhead pro yazdığınız zaman fiyatları inceleyebilirsiniz. Güçlerine göre, satıcıya göre değişen fiyatları ile bu kulaklık alıcılarını beklemektedir. Yaklaşık 12 dolar ile 180 dolar arasında değişmektedir. Fakat fiyat farkının bu kadar çok olmasının sebebi kampanyaların olmasıdır. Oyun kulaklığı olan bu kulaklık 10 adeti 180 dolardan satılmaktadır.

Ürünün özelliklerine göz atacak olursak; bu kulaklığın bas özelliği bulunmaktadır. Gürültü engelleme fonksiyonu bulunmaktadır ki bu bir şey dinlerken kişilerin ihtiyaç duyacağı önemli bir fonksiyondur. Fiş tipine baktığımızda çizgi tip olması dikkat çekmektedir. Hat uzunluğu 1.3 milimdir. Vocalism prensibi dengeli armatürdür.Görüldüğü üzere oldukça fonksiyonlu olan bu kulaklık uygun fiyatı ile de göz kamaştırmaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

3 × two =