Alyans
Alyans

O özel gün için birçok model bakılır ve bu modellere bakarken karasız kalınması çok yüksek bir olanaktır çünkü birçok model ve çeşit alyans bulunmaktadır. Öncelikle hangi model alyans istediğimize karar vermelisiniz o zaman işiniz daha kolay olacaktır. Ama yine de bu kadar çeşit aralarında seçmek gerçekten çok zor bir iştir bu işten alnınızın akıyla çıkmak için hem çok yüksek bir fiyatı olmayan hem de sizin o özel gününüzü yansıtacak olan özel alyansı ilk başta bütçe belirleyerek bütçenize göre almalısınız. Aksı takdirde beğendiğiniz alyans fiyatı yüksek olursa içinizde kalabilir. İçinize sinmeyen bir ürünü de alıp kullanmanın bir mantığı yoktur. İçinize sinmesi önemli bir husustur ki içinize sinen alyans vazgeçilmeziniz olabilir. Birazda alyans modellerini inceleyelim.

Alyans modelleri

Birçok modeli bulunan alyanslar için her kesime hitap edenleri vardır. Bu çeşitlerinden bazılarını sayacak olursak en başta gümüş alyans, çelik alyans, sarı altın alyans ve beyaz altından olan alyans olarak birçok üründen yapılma alyans vardır bu durumdan hariç olarak alyanslar yapı taşlarından ziyade kendi içlerinde kollara ayrılmaktadırlar. En çok ilgi gören bazı alyans modelleri ise özle yapım alyanslardır. Özel Yapım alyansların yanı sıra; el işi alyans, makine işi alyans, düz alyans, taşlı alyans, kendinden parıltılı alyans gibi kollara ayrılmaktadır bunun yanı sıra 2013 alyans, 2014 alyans, 2015 alyans ve 2016 alyans olarak tüm başlıkları bir arada toplamışlardır. Bu alyans modelleri her kuyumcuda bulmak mümkündür. Alyanslar genellikle çift veya tek olarak satılan bu alyanslar her iki şekilde de satılmaktadır. Sadece beğendiğiniz veya istediğiniz ürünü belirlemeniz yeterlidir gerisini kuyumcularımız hallederler.

Alyans modelleri
Alyans modelleri
yorum yap icerigir.com
yorum yap icerigir.com

Alyans fiyatları 


modelinden modeline fiyatı değişen alyanslarımız vardır el işi modeli olan alyans fiyatları alırken yüksek fiyatlara satılırken el işçiliği çok olduğu için ücreti düşmektedir. Özel tasarım alyanslar da detay çok fazla olmadığı sürece çok fazla bir fiyat kaydı olmayacaktır. Eğer ilerde değiştirmek gibi bir düşünceniz varsa gram olarak ağır ve el işçiliği az olan bir model seçmenizi tavsiye edilmektedir.  Modellerini öğrendik bakalım hangi model hangi fiyata; ilk olarak çelik alyanslar modelinden modeline değişiklik gösteren en ucuz alyanstır. İkinci sırada bulunan uygun fiyatlı alyans ise gümüş olandır oda modelinden modeline fiyatı değişiklik göstermektedir ama en düşük fiyat listesinde ikinci Sırada gelmektedir. Üçüncü sırada ise beyaz altın ve sarı altından olan alyanslar bunalmaktadır ama ondanda şöyle bir olay vardır sarı altının ve beyaz altın ayarından ayarına değişiklik gösteren bir fiyat listesine sahiptir. 8 ayar altın olan alyanslar en düşük fiyatla satılırlar sonrasında 14 ayar, 18 ayar ve 22 ayar olarak alyans fiyatları değişiklik göstermektedirler.

Alyans fiyatları
Alyans fiyatları

Alyans alırken nelere dikkat edilmelidir

Piyasada birçok alyans modeli bulunmaktadır. Alyans seçiminde metalinin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Bütçenize uyuyor ise altın tercihi yapmanız yarınıza olacaktır. Seçtiğiniz alyans parmağınızı sıkmamalıdır. Ayrıca çok bol bir alyans da almamalısınız. Takının parmağınızda rahat hareket etmesi ve sıkmaması önem taşır. Kan akşınınıza zarar vermeyecek tarzda bir alyans tercih etmelisiniz. Alacağınız alyansın üzerinde taşlar var ise o taşların kalite değerine önem vermelisiniz. Çünkü taşlar zamanla düşebilir. Alyans modelleri arasında seçenekler çok olduğundan dolayı seçimde zorlanabilirsiniz. Bunun için önce kendinize bir bütçe belirlemeli ve bütçenize uygun alyans modeller arasından tercih etmeye özen göstermelisiniz. Beyaz ve sarı altın seçeneklerinden birine karar vermeniz de seçim yapmanızı kolaylaştırır.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

18 − nine =