Herkes Avon temsilcilerinin ne kadar kazandığını ve komisyon miktarları gibi ne soruları herkes kendi kendine soruyor, merak ediyordur.

Bu yazımızda Avon temsilcilerinin ne kazandığını, nasıl kazandığını, ne kadar kazandırdığını anlatacağız.

Avon Satış temsilcilerinin en merak ettiği hususlardan en önemlilerinden birisi ise her satıştan ne kadar komisyon alacağı sorusudur.

Bildiğimiz gibi 2015 yılı itibariyle Avon satış temsilcilerine fiyat listesi göndermiyor. Önceki yıllarda sipariş edilen ürünün yanında bir kağıt da fiyatları yazıyordu. Ancak şimdi bu uygulama kalktı. Ancak kurulan sistem ile daha detaylı bilgileri görebilirsiniz. Bununla kalmayıp komisyon oranlarının yanında belirli yönergeler de satış temsilcilerinin daha çok bilgi almasını sağlıyor.

Bu listeyi görebilmek için Avon’ un resmi sitesine girip, satış temsilcisi paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapabilmek için temsilci numarası ve şifrenizi kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile giriş yaptıktan sonra http://www.avon.com.tr/REPSuite/fiyat_listesi.page bu bağlantıya tıklayarak her ürünün kendine özgü Avon Temsilci Fiyat Listesi görebilirsiniz.

Eğer kârlı olduğunu ve sizin kolayca satabileceğinizi düşündüğünüz ürünlerin adını biliyorsanız ürün listesi sayfasına gelip “ctrl+f” tuşlarına basınız. Bu tuşlara bastıktan sonra sağ üst tarafta arama kutusu çıkacaktır. Bu arama kutusundan istediğiniz ürünün ismini arayabilirsiniz. Eğer kırmızı renkli bir uyarı gelirse böyle bir ürün bulunamamıştır. Bulunsaydı ürünün üstünde turuncu renk olurdu ve amacınıza ulaşmış olurdunuz. Eğer satmak istediğiniz ürünün ürün kodunu biliyorsanız mevcut sayfadaki yere basarak aranan ürünü bulabilirdiniz.

Yaptığınız Avon ürünlerinden %15 ila %25 arasında bir gelir elde edersiniz.%15’lik bir kazanç 100 TL’Lik üründe 15 Tl yapmaktadır. %25’lik bir kazanç 100 TL’de 25 TL anlamına gelmektedir.

Tabii ki bu komisyon oranları üründen ürüne değişmektedir. Verdiğimiz linkte tüm ayrıntıları görebilirsiniz.

Avon Katalog Adlı yazımızı okumadıysanız ileriki aşamalarınızda olumlu etkilenmek için şiddetle tavsiye ediyorum.

1 YORUM

CEVAP VER

four + eighteen =