Sıkça sorulan sorulardan olan Avon Temsilcisi olmak için ücret veya herhangi bir maddi talep gerekiyor mu sorusuna bu yazıda cevap vereceğiz. Sadece avon temsilcisi olmaya karar vermeniz yeterlidir. Sizin tarafınızdan avon şirketine hiçbir maddi aktarım yapılması kesinlikle gerekmez. Hatta avonun size yapacağı bazı promosyon kampanyaları olacaktır.

Avon temsilcileri bildiğimiz gibi Avon‘ un belirlediği ve seçtiği alanlar doğrultusunda satış yapmanızı istiyor.

Avon temsilcileri kesinlikle maddi olarak bir kayıp yaşamıyor. Aksine Avon şirketi temsilcilerinin para kazanmasını ve birlikte daha büyük, uzun süreli işler yapma politikasını benimsemiştir. Avondan ürünü alıyorsunuz satıyorsunuz ve belirli bir kar ediyorsunuz işte elde ettiğiniz bu kar sizin kazancınız oluyor. Avon Temsilcisi Olmak İçin Ücret Ödeniyor mu? Konusunun devamında sizi çok özel cümleler bekliyor. Aynen devam edelim.

Avon Temsilcisi Olmak İçin Ücret Ödeniyor mu
Avon Temsilcisi Olmak İçin Ücret Ödeniyor mu

2014’ten önceki yıllarda Avon şirketi temsilci ücretlerinin 1-8 TL oranında alıyordu. Ancak 2014’ten sonraki yıllarda para alınmayacağını açıklamıştır. Bu ücret ise üyelik sırasında değil sattığınız ilk ürünün içinden alınıyordu. Örneğin 100 TL’lik bir ürünü sattınız ve bu üründen size 20 TL komisyon geldiğini düşünürsek, 20 TL’ nin içinden 1-8 Tl oranında bu ücreti kesiyordu ama bu sadece ilk satışınız için geçerliydi.

Şimdiki zamanlara baktığımızda son 2 yıldır ücret alınmıyor ve Avon şirketinden bu ücreti alınmama kararı bekleniyor.

Ancak henüz kesinleşen bir şey olmamakla önümüzdeki seneden itibaren bu ücretler alınabilir veya alınmama kararı çıkabilir.

Avon temsilcileri anlaşmalı olarak sizler ile iş yapar. Belirlediği politikalar, fiyat komisyonlarını size panel üzerinden belirterek temsilcilerinin her şeyden haberdar olmasını ve yeni gelen politikalardan haberdar olmasını ister ve sağlar.

avon üyelik şartları avon üyelik
avon üyelik şartları avon üyelik

Avon temsilci panelini iyice geliştirmiş olup ayrıca kurmuş olduğu destek ekibiyle de temsilcilerinin akıllarında soru işareti kalmamasını sağlamıştır. Sizin de sorularınız varsa Avon’ un resmi sitesinden iletişim bölümüne bilgilerinizi yazmanız ve bir cevap beklemenizdir.

Avon Temsilcisi Olmak İçin Ücret Ödeniyor mu? Konusuna kısa bir not düşmek istiyoruz buraya; Avon çalışmalarınızda kazanabilmeniz için sizin sağlayabileceğiniz en önemli faktör çevredir. Ancak kuru kuruya çevrede olmuyor. Alıcı çevreye yani daha tüketici çevreye ihtiyacınız var. Ürünlerinizi satabilmenizi için insanlara ihtiyacınız var eğil mi? Eğer bu işi bireysel yapıyorsanız tüccarlara kıyasla işiniz birazcık daha zorlaşacak. Ancak aşamayacağınız bir sorunun olacağını sanmıyoruz tatlı diliniz ile problemlerin üstünden geleceğinize inanıyoruz. Unutmayın müşteri her zaman tatlı ve sempatik olanı sever tabi bunun içerisinde kılıfta çok önemli. Atalarımızın taa geçmişten günümüze gelen ve bizlerin saygıyla sürekli tekrar edip gururlandığımız sözlerin en kısası ve en anlamlısı olarak gördüğümüz söz var. Tatlı bir dilin yılanı bile kendi deliğinden çıkaracağı söylenir. Bu gerçekten tamamen doğrudur. Eğer inanmıyor veya şüpheleriniz var ise deneyebilirsiniz.

avon
avon

1 YORUM

CEVAP VER

2 × two =