Yetişkin insanlar nasıl ki kabızlık olabiliyorsa bebeklerde kabız olabilmektedirler. Her bebek bir insan olarak doğanda hangi donanımsal organlar ve sistemler var ise aynı sistem bebeklerde de mevcuttur. Her insan eşit haklara sahip olduğu gibi her insanın aynı hastalıklara yakalanma haklarına da sahip olabilmektedir.  İsteyen istediği hastalığa yakalanacağı gibi bazen istemeden de küçük ya da büyük hastalıklar olabilmektedir. Gerçi kimse bilerek hasta olmak istemez ama her insan senede en az 1 kere hasta olmaktadır. Bazı istisnalar olabilir.

Bebeklerde Kabızlık
Bebeklerde Kabızlık

Yeni bu dünyaya gelmiş her şeyden habersiz masum yüzlü ve masum duruşlu sevgili yavrucaklarınız yani bebeklerinizde bazen Bebeklerde Kabızlık hastalığına yakalanabilmektedir. Ancak endişe etmenize hiç gerek yok şimdi sizlere çok özel bilgiler ile nasıl Bebeklerde Kabızlık hastalığı ile başa çıkacağınızı anlatacağız. Yöntemlerimiz kısa ve öz olacaktır. Nedeni ise kabız olan varlığın çok hassa bir yapıda olan bebekler olmasıdır. Kabızlık sorununa evde çözüm bulmanız için vereceğimiz yollar hemen uygulayarak sonuçları elde edebileceksiniz.
2 aylık bebeklerde kabızlık
– bebeklerde kabızlık nasıl giderilir
– 3 aylık bebeklerde kabızlık
bebeklerde kabızlık
nasıl geçer
– yeni doğan bebeklerde kabızlık
– bebeklerde kaka yapamama
– bebeklerde kabızlık tedavisi
– bebeklerde kabızlık ilacı

bebeklerde kabızlık nasıl geçer
bebeklerde kabızlık nasıl geçer

Vs. konuların ve tüm soruların yanıtını yazmakta olduğumuz makale içerisinde vermekteyiz. İyi okurlar. Okumaya devam.

Bebeklerde yaşanan kabızlık problemin de tek evde çözüm gaz çıkartma işlemin sırt bölgesine yaptığınız dokunuşların aynısından tekrar yapmanız bebeğiniziz kabızlık probleminin geçmesinde faydalı bir bilgi olmanın yanında bu uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken sadece bir husus var ve bu durum önemlidir. Yaptığınız dokunuşların gaz çıkartma işlemi yaptığınızda olan sertlikte değilde bunun yarısı kadar hafiflikte olmasıdır. Çünkü kabızlık esnasında kalın bağırsakta ağrı olur ve bu vuruşlar sert olursa bebeğe acı çektirebilir. Buna dikkat ediniz. bebeklerde kabızlık hastalığı için sırt bölgesi üzerinde yapacağınız uzun dokunuş hareketleri ise çocuğu rahatlatacaktır.

bebeklerde kabızlık
bebeklerde kabızlık

Ayrıca bir bilgiyi daha paylaşmak istiyoruz sizinle eğer bebeğinizin yatmasını istiyorsanız uykuya olduğundan daha kısa süre içerisinde dala bilmesi için bebeğinizin kafa bölgesine hafif sevecen dokunuşlar yapmanız uyku işlemini hızlı giriş yapacaktır. Bebeklerde baş bölgesi hassas olduğu gibi uyku içinde önemli bir bölgedir. Böylece bebeklerde kabızlık konusunun sonuna gelişimizi bildiriyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

2 × two =