Brezilya Fönü

Brezilya Fönü, kıvırcık saçlı insanlar daha çok Brezilya gibi ülkelerde daha fazla bulunmakta tıpkı sizin gibi oradaki insanlar da bu soruna çözüm yolu aramış ve son olarak Brezilya fönü adı verilen yöntemi bulmuşlar böylelikle adı da öyle kalmış. Brezilya fönü nedir sorusunun cevabının Brezilya ile bağdaşacağını çoğu kişi tahmin etmiştir zaten.

Brezilya Fönü: Fiyatı, Zararları, Nasıl Yapılır
Brezilya Fönü: Fiyatı, Zararları, Nasıl Yapılır

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır

Kıvırcık saç günümüzde birçok seveni olduğu kadar sevmeyenin de olduğu ve bununla birlikte birçok insanın kabusu haline gelmiş bir saç stilidir. Özellikle erkeklerde kıvırcık saç, şekil verilememesi ve birçok kişi tarafından beğenilmemesi yüzünden özgüven eksikliğine veya yüze yakışmaması sebebiyle kötü bir görünüme sahip olabilir. Peki günümüzde kıvırcık saçları uzun bir süre boyunca düzleştirebileceğiniz bir formül var desek tepkiniz ne olurdu? Evet! bu mümkün. Yapılacak olan işlemin adı ise Brezilya fönü olarak geçmekte. Sizde yukarıda belirttiğimiz kriterlere sahipseniz ve kıvırcık saçlarınıza şekil veremiyor veya beğenmiyorsanız Brezilya fönü ile düz bir saç görünümüne sahip olabilir bununla birlikte dilediğiniz stili saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Peki Brezilya fönü nasıl yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak bu işlemde kullanılacak maddelerin başında keratin gelmektedir. Sizin de bildiğiniz gibi keratin saçı beslemekte ve daha canlı bir görünüm sağlamakla birlikte yapılacak olan birkaç ufak işlem ile de saçın düz bir görünüm almasını sağlayacaktır. Keratin ile buluşturulan saç, usta bir saç kuaförünün ellerinde ortalama 2 saat gibi bir sürede düz bir görünüme sahip olmaya başlayacaktır.

Brezilya Fönü: Fiyatı, Zararları, Nasıl Yapılır
Brezilya Fönü: Fiyatı, Zararları, Nasıl Yapılır

Brezilya Fönü Fiyatı

Bu yeni stiliniz ise sizi oldukça uzun bir süre idare edecek, saçlar da yeni şekline alışacak ve uyum sağlayacaktır. Yeni şeklini alan saçlarınızın kesimi hem daha kolay olacak böylece saç kesiminizi yapan kuaför istemiş olduğunuz saç stilini daha rahat ve tam isteğe uygun bir şekilde yapabilecektir. Gelelim akıllardaki bir diğer soruya yani “acaba Brezilya fönü fiyatı ortalama ne kadardır ki?” seslerinizi işitir gibiyiz. Evet ortalama bir kuaför ile lüks bir saç bakım salonunda yaptıracağınız Brezilya fönü yapım ücretleri arasında oldukça yüksek miktarlarda fiyat farkı oynayabilir çünkü yapılacak işlem biraz zahmetli olduğundan işin ustaları belirli semt ve salonlarda kendini tanıtarak standart kuaförlerden daha fazla ücret talep edebilmektedir. Brezilya fönü fiyat aralıkları ise ortalama 250 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Kimisine göre zararlı bir işlem olarak görülen

Brezilya Fönü Zararları

Brezilya fönü olayı aslında yapılan birçok gereksiz işleme göre daha yararlı ve diğerlerine göre daha kesin çözüm olanağı sunmakla birlikte binlerce kişinin bu yöntemi kullanarak saçlarına daha güzel bir görünüm vermesi bu işin daha kullanılabilir olduğunun göstergesi olarak düşünüyoruz. Ayrıca bu konu hakkında pek bilgisi olmayan birisi yüksek ihtimaller ile internette Brezilya fönü zararları diye araştıracak olup birçok olumsuz yanıtla karşılaştıktan sonra olumlu olan fikrini zorunlu şekilde olumsuza doğru yönlendirecek. Fakat şunu söylemeliyiz ki Brezilya fönünün standart bir fön makinesi ile çekilen fönden birkaç fazlası öncelikle usta ellerinde yapılmış olmasıdır lütfen ortalıkta ustayım diye gezen saç uzmanlarına değil de gerçekten bu konu hakkında bilgisi ve belgesi olan kaliteli saç bakım uzmanları ile aynı yolda yürümeye özen gösterin.

Brezilya Fönü: Fiyatı, Zararları, Nasıl Yapılır
Brezilya Fönü: Fiyatı, Zararları, Nasıl Yapılır

Brezilya fönü sırasında saçınıza dahil edilen keratin gibi maddeler saçınıza zarar vermez hatta tam aksine biraz araştırmanız durumunda saçınızı besleyeceğini, güçlendireceğini ayrıca daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olabileceğinizi görebileceksiniz. Ufak birkaç tavsiyede bulunacak olursak eğer sizin de Brezilya fönü ile saçlarınızı düzleştirmeye niyetiniz varsa her şeyde olduğu gibi bu işte de işin uzmanlarını bulup onlarla brezilya fönünü yaptırmanızı öneririz çünkü bu iş saç boyamak veya saçları kesmek gibi basit bir işlem olmadığı için mutlaka usta ellerinin dokunması gerektiğini ve önemli bir işlem olduğunu tekrar tekrar belirtmek isteriz. Eğer standartların üstünde çok kıvırcık saçlara sahipseniz yapacağınız işlem sayısı ve süresi biraz daha uzayabilir fakat sizde gözle görülebilir bir şekilde fark edeceksiniz ki mutlaka saçlarınızda bir düzleşme ve dilediğiniz şekle daha kolay erişebilme imkanına sahip olacak bununla birlikte daha elverişli yeni saç görünümüne sahip olabileceksiniz. Eğer sizde düz saçlara sahip olmak istiyorsanız Brezilya fönünü denemenizi ve evde yaptığınız basit, bununla birlikte saçlarınıza da zarar veren işlemlerden kaçınmanızı öneririz.

Not; Brezilya Fönü sadece kıvırcık saçlı insanlar için değil aynı zamanda normal saçlar için de uygulanabilir. Saç tasarımını değiştirmek ve şekil vermek için de yapılabilir.

Konuyla İlgili Google’ dan Gelen Trend Aramalar!
saç düzleştirici, brezilya fönü fiyatı,brezilya fönü zararları, sülfatsız şampuan, saç botoksu, brezilya fönü nasıl yapılır, kalıcı saç düzleştirme, keratin nedir,keratin fiyatları, kalıcı fön, düz saç, keratin şampuan, keratin bakımı, brezilya fönü erkek, brezilya fonu, keratin saç bakımı, bio keratin, tuzsuz şampuan, brezilya fönü yaptıranlar kadınlar kulübü, keratin bakım yaptıranlar, keratinin zararları, bio keratin kullananlar, brezilya fönü ankara,saç düzleştirme yöntemleri, evde brezilya fönü seti, brezilya fönü erkek fiyat, evde brezilya fönü yapanlar, keratin zararlımı, erkek kalıcı saç düzleştirme, keratin ile saç düzleştirme.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

3 − 3 =