Evli olan çiftlerin cinsel münasebete girdikleri zaman her iki tarafın da tenlerinin değmesi halin de özellikle erkekler de erken boşalma gibi psikolojik bir hastalığa neden olmaktadır. Uzmanlar bunun bir hastalık olmadığını sadece psikolojik bir vaka olduğunu ve odaklanmama gibi nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Cinsel münasebetten dolayı gerçekleşen erken boşalma gibi sıkıntının kim tarafından gerçekleştiğini ( kadından mı? Yoksa erkek den mi? ) bulmak için ve ona göre çözümler üretilir. Erken boşalmanın daha çok erkekten gerçekleştiğini ve bunun da cinsel ilişki sırasın da yaptığı aşırı heyecan ve panik gibi psikolojik bir nedenden dolayı ortaya çıkmaktadır. Kendisini rahat bırakması ve hissetmesi gibi durum da ise böyle bir şey gerçekleşmeyecektir. Erken boşalmanın başlıca nedenlerini ortaya koyduğumuz vakit şu nedenlere ulaşırız;

Erken Boşalıyorum Tedavisi Nedir
Erken Boşalıyorum Tedavisi Nedir
  • Kendi kendini sakinleştirerek acaba niye erken boşalacak mıyım gibi moral vermesi,
  • Ailesinden ve çevresinden cinsel ilişki için yoğun bir baskı altın da olması gibi ,
  • Çocukluk yılların da bu durum ile yaşamış olduğu travmatik nedenler olmakta,
  • Cinsel ilişkiye gireceği partneri ile cinsel ilişki soğukluğu ve iletişim gibi sorunların olması halin de,
  • Bayan da meydana gelen vajina ve erektil sorunların yaşanması,
  • Aşırı ilaç, sigara ve alkol tüketimi gibi bağımlılıkların,
  • Ergenlik yılların da fazla mastürbasyon yapılması ve bekar halinde de fazlaca yapılması,
  • Cinsel münasebette eşini tatmin edememe korkusu ve odaklanma sorunu yaşaması,
  • Erkeğin cinsel münasebette zevk alamayacağı sorunun olması,

Gibi nedenlerden dolayı özellikle erkekte erken boşalma gibi psikolojik sorunların yaşanması ve kendisini mutsuz ve suçlu hissetmesi gibi nedenlere yol açmaktadır.

erken boşalan erkek ne yapmalı
erken boşalan erkek ne yapmalı

Sertleşme Sorunu Nasıl Giderilir?

Cinsel münasebet sırasın da genellikle erkeklerin cinsel organlarının haddin fazla ve birden sertleşmesi sonucu kendisini kötü hissetmesi. Tıp dilinde ki diğer adı ise erektil disfonksiyon ( cinsel organın sertleşmesi ) olan bu hastalık erkeklerin cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkileyen bir psikolojik sorunu olmaktadır. Cinsel münasebette erken boşalmanın bir nedeni olan erektil disfonksiyon, kendisiyle beraber bir çok hastalığı da getirmektedir.

Erkekler de cinsel münasebet sonrası erken boşalmaya neden olan erektil sorun bir psikolojik sorun olmaktadır. Bunun nedeni ise şöyledir; bazı hastalıklardan ve fizyolojik ve psikolojik nedenlerden dolayı ortaya çıkan bir sorun olmaktadır. Özellikle 35 – 40 yaş aralıkların da ortaya çıkan sertleşme damarların istenmedik bir nedenden dolayı genişlemesi sonucu oluşmaktadır. Erkekler de oluşan sertleşmeden kurtulmak için doktorlara muayene olmakta yarar vardır.

Sertleşme Sorunu
Sertleşme Sorunu

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

two × 2 =