Gano Excel birçok insanın ihtiyaç duyduğu ürünleri ürütmektedir. Ürettiği bu ürünleri kırmızı reishi mantarı denen bir maddeden oluşturmaktadır. Üreticiler bu ürünlerin tamamen faydalı olduğunu söylese de bazı sakıncalarının yani zararlarının olduğu da ortaya çıkmıştır. Doktorlar tarafından kırmızı reishi mantarı bağışıklık sistemini güçlendirici bir madde olarak kabul görmüştür. Fakat bu mantar çeşidi kemoterapi gören hastalarda belli başlı sakıncalara yol açmaktadır.

Kırmızı reishi mantarı, teratojen ve kadınlık hormonu olan ve adına DES adı verilen bir madde bulundurmaktadır. Teratojen dediğimiz kavram ise; ceninlerin kanser olmasını sağlayacak madde olarak tanımlayabiliriz. Ayrıca uzmanlar kırmızı reishi mantarından oluşan Gano Excel Zararları arasında karaciğer yetmezliğinin de bulunduğunu vurgulamıştır.

Gano Excel Zararları
Gano Excel Zararları

Bunların yanı sıra ilk defa içen kişilerde tabi bazılarında ve çok tüketen kişilerde kusma ve bulantı gibi yan etkilerinin de olduğu söylenmektedir. Ayrıca tüm bunların yanında kemoterapi gören hastalarda kanamayı tetikleyici bir etkisinin de olduğu saptanmıştır.

Gano Excel ürünlerinin içeriğini oluşturan kırmızı reishi mantarı aynı zamanda hastalık zamanlarında kullanılan diğer ilaçlarında etkisini de azaltmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Gano excel in üretmiş olduğu ganoderma mantarı ve bununla harmanlanmış ürünler kanser ve diğer hastalıklarda herhangi bi yan etki zarar bulunmamakta ve pubmed. Üzerinden de bakılabilir bie çok kanser hastası ürünleri kullanrak iyileşmiştir

  2. Bir 1 aya yakın safra kesemde olan taşı düşürmek için bu bitkisel üründen kullandım. Fakat taş düşmediği doktora gittiğimde karaciğerimdeki sağlanma oranının 4 katına çıktığını öğrendim. Fayda beklerken büyük zarar sağladı. Doktorun demesiyle ot yada bitkisel birşey kullandığım için olabilirmiş bu yağlanma. Nedeni ne olabilir dediğinden bu gano excel aklım a geldi. Bana göre çok zararı. Kullanmasanız iyi edersiniz.

CEVAP VER

19 + 5 =