Goji Berry Faydaları

Goji Berry diğer meyvelerden farklı olarak bir çok yararı mevcuttur. Her meyve aslında yararlıdır ama Goji’nin yararları diğer meyvelere oranlar bir hayli fazladır ki o yüzden ülkemize Orta Asya’dan gelmektedir. Genellikle Çin ve Moğalistan’dan ithal edilen Goji ülkemize güvenle ve tazeliğinden ödün vermeden gelmektedir. Üzüm şeklinde kurutulduğu için tazeliğini hemen kaybetmez ama dalından yemenin daha yararlı olacağı gerçeği de vardır. Goji’yi Türkiye de aktarlardan temin edebilirsiniz ama her aktarda olmayabilir internet üzerinde bunun ticaretini yapan bir çok web sayfası da mevcuttur bunlardan en güvenilir olanı sizin bulmanız gerekmektedir.

Goji Berry Faydaları Nelerdir?
Goji Berry Faydaları Nelerdir?

Goji Berry Faydaları Nelerdir?

Goji’nin aşırı derecede çok faydası vardır bunların hepsinden sizlere bahsedeceğiz. Öncelikle uzman bir hekim tarafından önerilip tüketilmesi gerçekten akılcı bir durum olacaktır, bazı ufak problemler için kendiniz de araştırıp tüketebilirsiniz çok fazla zararı olmayacaktır. Ama havuca alerjiniz olduğunu bilip direkt Goji kullanırsanız alerjiniz tetiklenir çünkü benzer kimyaları içerirler o yüzden uzman hekim tavsiyesini dikkate alınız. Goji Berry Zararlarına da göz atmadan karşıya geçmeyin deriz! :)

  • Yaşlanmanızı engeller ve geç yaşlarda genç gibi hissettirir, insan beyni mükemmeldir ama yaşlandıkça eskir desek yeridir. Yaşlandıkça bazı hormonları salgılamakta zorlanır Goji ise gençliğinizde salgıladığınız hormonları tekrardan salgılaması sağlar.
  • Enerji ve Güç verir, içerdiği kimyasallar sayesinde vücudunuzu güçlü hale getirecektir. Spor, yoğun gün aktivitesi sonrası Goji kullanmanız size tekrardan enerji verecektir. Aynı zamanda güne Goji ile başlarsanız enerji dolu bir gün geçireceksiniz.
  • Kan şekeri seviyenizi kontrol eder. Goji’yi ilk olarak Orta Asya’da şeker hastalığı olan insanlara tedavi amaçlı kullanmaları tavsiye edilmiştir. Kullanan hastalarda düzelmeler ve birçok fayda görülünce derin araştırmalar sonrasında günümüze kadar gelmiştir.
  • Kolesterolü dengeler, içinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde kolesterolü dengeler. Bu sayede daha sağlıklı bir yaşam geçirmenize faydası olur.
  • Sperm sayısını arttırır ve cinsel organın sertleşmesini sağlar. İçinde bulunan kimyasallar sayesinde erkeklerin cinsel sağlık sorunlarında tedavi edici rolü büyüktür. Aynı zamanda kısırlığa çözüm bulmak amacı ile de kullanılabilir.
  • Zayıflamak amacı ile kullanılabilir, Goji iştahınızı keser ve kilo almanızı engeller.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

five × three =