Goji Berry Zararlı mıdır?

Goji’nin bir çok yararını olduğunu artık her tüketicisi biliyor lakin Goji’nin bazı zararları olduğu gerçeği de vardır bu zararları almadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Sizlere zararlarından bahsedeceğiz bu zararların genel olarak kötü sonuçları yoktur sadece rahatsızlık hissi verecektir. En basit örneğinden Goji Berry Zararlı mıdır? diyabet için çok iyi gelmektedir ama diyabet ilacı kullanıp aynı zamanda Goji tüketirseniz size zararı olacaktır. Bu yüzden akılcı şekilde kullanmanız gerekiyor.

Goji Berry Zararlı Mıdır
Goji Berry Zararlı Mıdır

Goji Berry Zararları

  • Enerji seviyesini arttırır, bu da gün içinde aşırı hareketlilik sorununu yaratabilir aynı zamanda çocuklarda hiperaktifliği tetikleyebilir. Fazla enerji seviyesinden dolayı kontraysan sorunu yaşayabilirsiniz yani sınav veya önemli bir iş öncesi Goji kullanmamalısınız.
  • Kan akışını arttırır, eğer fazlaca Goji tüketirseniz kan akış hızınızda artma olacaktır bu da ciddi sorunlar yaratabilir. Yaşlılarda hemofili gibi hastalıkları da tetikleyebilir o yüzden önerilen dozdan fazlasını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
  • Baş dönmesi yaratabilir, eğer önerilen dozdan fazla Goji yemişseniz bu baş ağrısı ve baş dönmesi yapabilir. Goji Berry Zararları, göz rahatsızlığı çekebilir ve bulanık görebilirsiniz. Aynı zamanda nadir de olsa halüsinasyon görebilirsiniz.
  • Selenyum düzeyinde artış yaratabilir, goji’nin fazla tüketilmesi sorasında içerdiği selenyum yüzünden fetüsün büyümesini etkileyebilir.
  • Sindirim sorunu, hazımsızlık ve bulantı sorunları yaşayabilirsiniz, Goji fazla tüketilirse bulantı kusma gibi sorunlara yol açacaktır. Bu gayet normal bir durumdur çok fazla ceviz yerseniz de aynı sorun ile karşılaşacaksınız lakin bunlar pozitif hadiseler değildir. Sağlığınızla oynamamak için az miktarda tüketmelisiniz.
  • Hipertansiyona neden olabilir bunun sebebi yine Goji meyvesini fazla tüketmektir. Eğer fazla tüketirseniz kan basınç seviyenizi yükseltecek ve olumsuz etkileyecektir. Bu yüksek kan basınç seviyesi de hipertansiyona neden olabilmektedir.
  • Uykuyu olumsuz şekilde etkiler o yüzden Goji meyvesi sabahları tüketilmelidir. Goji Berry Zararları akşamları tüketirseniz enerji verdiği için uyumakta problemler yaşarsınız.
  • Diyabet ilaçları kullanan kişilerde ciddi rahatsızlıklar verir o yüzden kullanılmaması gerekmektedir.
  • Polen alerjisi olan kişilerin Goji kullanmaması gerekmektedir eğer tüketirlerse hapşırma, kaşıntı, gözlerde kaşıntı, burun tıkanması gibi sorunlara yol açabilir. Bunun haricinde polen alerjisi olan kişilerde cilt sorunları da yaratabilir.

Goji Berry Zararlı mıdır ile ilgili aramalar

goji berry ne kadar tüketilmeli
goji berry kimler kullanamaz
ibrahim saraçoğlu goji berry
goji berry şikayet
goji berry faydaları ender saraç
goji berry yaş sınırı
goji berry çayı nasıl kullanılır
goji berry faydaları zayıflatırmı

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

20 − 9 =