Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı birçok derdin devası olarak bilinen bitkisel bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saçlarınız için mucizevi bir yağ olduğunu biliyor muydunuz? Saçlarınızı yıpranmalara karşı korur ve daha doğal saçlarınız olmasına olanak sağlar. Saçlarınızda var olan dökülmeleri engeller ve yeni dökülmelerin olmaması için saçın yapısına katılarak yeni temiz hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Bunun yanında saçlarınızda boyama işlemleri yapıyorsanız bu yağ sayesinde saç boyalarınız daha da kalıcı olacak ve uzun süre akmadan saçlarınızda kalacaktır. Hindistan cevizi yağı saçlarınızın hızlı uzamasını da sağlar. Saçlarınız hızlı uzayacağı için zamanla sadece dip boyası yapmanız gerekecektir. Saçınız ile ilgili problemler yaşıyorsanız mutlaka Hindistan cevizi yağını denemelisiniz. Etkisinden memnun kalmanız muhtemeldir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı bağışıklık ve sindirim sistemi üzerinde antibiyotik ve ilaçlardan daha fazla etkiye sahip olduğu söylenmektedir. Sürekli isal veya kabızlık sorunu yaşıyorsanız eğer Hindistan cevizi yağı kullanmalısınız diyoruz. 10gün gibi kısa bir süre zarfında bağışıklığınızda gerekli iyileşmeyi yapacaktır. Süre kısa ancak etki gerçekten büyük olacak. Bağışıklık ile yaşadığınız tüm sorunlardan kurtulacak bağırsaklarınızda oluşan tüm mikropları Hindistan cevizi yağı sayesinde öldürüp yok edeceksiniz. Sonuç daha sağlıklı bağırsaklar ve daha iyi bağışıklık sistemi demek.

 

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Hindistan cevizi yağı faydaları arasında cilt bakımı da mevcuttur. Daha temiz ve pamuksu bir cilde sahip olmak istiyorsanız kesinlikle Hindistan cevizi yağını denemelisiniz. Yağısında bulunan nemlendirici özelliği sayesinde daha nemli bir cilde sahip olacaksınız. Normal kremler 24 saatlik bir koruma sağlıyorsa Hindistan cevizi yağı en az 48 saatlik bir etki daha uzun süre cilt bakımınızı sağlar. Bunun yanında içerisinde bulunan yapılar vücut ile temasta direk olarak deri tarafından çekildiğinden ötürü ellerinizi yıksanız bile etkisi aynen devam edecektir.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Bununla beraber cilt üzerinde bulunan lekeler ve kırışıklıklar üzerinde de derin bir etkisi vardır. Öyle ki lekeler üzerine masaj yapılarak yedirildiği zaman etkisini göstermeye başlıyor ancak kesin sonuç için düzenli uygulamak şart. Vücudunuzdaki kırışıklıklardan şikayetçi misiniz? Artık çözümü Hindistan cevizi yağında bulacaksınız. Kırışıklığın bulunduğu bölgeye haftada 5 kez düzenli olarak sürmeniz gerekiyor. 2 ay içerisinde istediğiniz sonuca varacaksınız. 2 ay sonunda kırışıklıklarda %90 oranında iyileşme göze çarpacaktır. Ancak insanlar sürekli daha iyisini istediği için sizde büyük ihtimalle kalan %10luk kısmı dert edeceksiniz ve olan değişimin ufak olduğunun aslında fazla olmadığı gibi yanlış düşünceler içerisine girmeniz muhtemeldir. Böyle düşünceleri önlemek ve daha iyi ciltler için uygulama yapmadan önceki cildinizin fotoğrafını çekin bir köşede kalsın. 2 ay sonra yine fotoğrafını çekin ve karşılaştırmaya başlayın. Aradaki mucizevi fark göze çarpacaktır.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

En iyisi için 2 ay daha uygulamaya devam ederseniz geriye kalan %10luk kırışıklıkta ortadan kalacaktır. Sonuç itibariyle 2 ayda doğal ve kırışıksız normal bir cilde sahip oldunuz. 4 ay sonra ise bebeksi bir cildinizin olmasının keyfini sürüyor olacaksınız. Tekrar belirtmekte fayda var kırışıklık ve lekeler için düzenli bakım şarttır. Düzenli bir şekilde uygulamaları yapmanız çok önemlidir. Gayretli ve düzenli olduğunuz sürece istediklerinize hep ulaşacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağı Fiyatı

Hindistan cevizi yağı üretimi zor ve zahmetli olmasına rağmen çok pahalı bir ürün değildir. Herkesin bütçesine hitap eden ve ihtiyacını karşılayacak boyutları bulunmaktadır. Fiyat aralığı 20TL ile 100TL arasında değişim gösteriyor. Piyasada değişim göstermesinin temel sebebi üretici firmaların sayısının çokluğu ile beraber kalite farkıdır. A firması kimyasalsız doğal Hindistan cevizi yağını satar onun ücreti biraz tuzlu olur. B firması katlı ve kimyasallı üretim yapar ücreti daha düşük olur. Bu tamamen üreticin maliyetine bağlıdır. Tabii bunun yanında önemli bir unsur daha var buda alınacak Hindistan cevizi yağın fiyatını değiştirmektedir. Boyut, çok önemli 100 ml ile 500ml arasındaki fiyat farkı 5 kat olması normal. Bu yüzden güvendiğiniz markalardan ürün satın alın. Markalar hakkında bilgi sahibi değilseniz alacağınız ürünün içerik kısmını okuyun. Gerekli açıklama orda vardır. BU sayede aldığınız ürün hakkında bilgi sahibi olursunuz.

 

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Genelde yağların kullanımı basit ve pratiktir. Öncelikli olarak uygulama yapacağınız bölgeyi belirlemeniz gereklidir. Ardından ilk iş olarak uygulama yapılacak bölgeyi temizlemeniz olmalıdır. Çünkü yağın deriye nüfus edebilmesi için gözeneklerin açık ve temiz olması gereklidir. Temizlediğimiz cildimize avuç içimize aldığımız bir miktar yağı dairesel ve düzlemsel hareketler ile yedirmeye başlayın. Bunun yanında parmak uçları ileride masaj yapmayı unutmayınız. 3 hareket ile Hindistan cevizi yağının cildinize yediriyorsunuz: Dairesel, düzlemse ve parmak uçları ile mesaj.

Hindistan Cevizi Yağı Fiyatı
Hindistan Cevizi Yağı Fiyatı

Deri üzerinde yağın olduğu belli olmalı ve parlamalıdır. Hindistan cevizi yağının cildinize ne fazla nede az sürün yeterince sürmeniz gerekli. Az miktarda sürülen fayda etmez. Çok miktarda sürülen zarar verir. Bunu anlamak için cildinize sürdüğünüz yağın parlaması gereklidir. Eğer parlıyor ve ben buradayım diyorsa yeterli sürmüşsünüz demektir. Kımıldayınca damla şeklinde başka yere kayıyorsa fazlası var demektir başka zamana daha da dengeli sürün. 1 kere fazla sürdünüz diye hemen zarar verecek değil. Zaten Hindistan cevizi yağının amacı zarar vermek değil. Tam aksi deriyi iyileştirmektir.

Buradaki amaç Hindistan cevizi yağınızın dengeli kullanım ile çabuk bitmesini engellemektir. Uygulama yaptığınız bölgeye sürekli aynı miktar yağı sürmeye özen gösterin. Sürekli aynı olsun ki deriniz alışsınız ve etkisini göstermeye başlasın. Günde 1 kere uygulama yapmanız yeterlidir. Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır konusunun son önerisi ise cildinizi sevin ve bakım yapın. Bakım yapmak sizi gençleştirmenin yanında çabuk yaşlanmanızı önler.

 

Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer

Teknolojinin gelişmesiyle beraber gelişen ve insanlarda daha çok rastlanan hastalık Alzheimer için çözüm Hindistan yağından geçebilir. Hindistan cevizi yağının Alzheimer hastaları üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Yapılan bir nede Alzheimer hastası birine günde 4 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı içirilmiştir. Her hafta bu işlemi düzenli olarak yapmışlar. Sonunda 37 hafta geçmiş ve Alzheimer hastası üzerinde büyük bir değişiklik olmuştur. Bu değişiklik olumlu yöndedir. Artık kişinin hafızası yerine gelmeye başladığı yapılan deneyde belirtilmiştir. Ayrıca beyin yoluyla oluşan diğer hastalıklar içinde çözüm olabilir mi? Sorusu hala tartışma konusu olmakla beraber olabileceği düşünülmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer
Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer

Hindistan cevizi yağı kilo aldırmaz. Normalde içilen yağlar kilo yapar ancak Hindistan cevizi yağı normal yağlardan değildir. Kilo yapmak yerine tam tersi metabolik faaliyetleri hızlandırarak insanlarda zayıflamaya yol açar. Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer üzerinde etkili olduğu yapılan deneyler sonucu ortaya çıkmıştır. Ayrıca kiloda aldırmıyor. Daha iyisi Şam da kayısı sözünün gerçek anlamı bu olsa gerek.

Sizde ileride genetik nedenlerden veya bazı unutkanlık özelliklerinizden dolayı Alzheimer olmayı düşünüyorsanız Hindistan cevizi yağını mutlaka denemelisiniz. Bu sizin için yaralı olacaktır. İleride bu tür problemler yaşama ihtimalini minimize ediyorsunuz. İlerde beyin yoluyla oluşan hastalıklara yakalanmak yerine şimdi sadece 1 yöntemi 37 hafta deneyerek belki de çözüme kavuşacaksınız. Dediğimiz gibi Alzheimer çok kötü bir hastalıktır ve yakalandığınız zaman çözüm yolunu biliyorsanız bile uygulamaya vaktiniz olmaya bilir. Sürekli bir unutma içerisinde olduğunuz için en sonunda adınızı ve kim olduğunuzu bile unutacaksınız. Şüpheleriniz varsa gerekli önlemleri şimdiden alın veya bir doktora danışmayı ihmal etmeyiniz.

 

Hindistan Cevizi Yağı Kirpik

Hindistan cevizi yağı kirpikler üzerinde etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Bunun yanında saçlar içinde etkili çözüm olabilir. Saç dökülmesi veya saçlarınızda kırılmalar oluyorsa Hindistan cevizi yağını kısa zamanda denemelisiniz. Saça hızlı etki ediyor ve çok kısa sürede kafanızda daha sağlıklı saçların oluştuğunu hissediyorsunuz.

Hindistan Cevizi Yağı Kirpik üzerinde önemli etkilere sahiptir. Daha çabuk uzatır ve kirpikleri besleyerek dökülmeleri önler. Hindistan cevizi yağı kirpikler üzerindeki etkisini arttırmak ve daha kaliteli hale getirmek için size bir karışım vereceğiz.

Hindistan Cevizi Yağı Kirpik
Hindistan Cevizi Yağı Kirpik

1yemek kaşığı hint yağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağının cam bir kasaye koyunuz. Karışımı iyice karıştırın ve bütün hale gelsinler. Elinize aldığınız bir fırça ile oluşan karışımı kirpiklerinize sürünüz. Kullandığınız Hindistan cevizi yağı kirpiklerin uzama hızını arttıracaktır. Hint yağı ise daha kalın kaşlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer kaşlarınız kalın ancak yavaş uzuyorsa sadece Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

 

Argan Yağının Eşsiz Faydalarını Öğrenmek İster misiniz ?      _ Argan Yağı _

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

2 × 2 =