İshal Neden Olur İshali Ne Geçirir
İshal oldunuz mu artık vücudunuz su, sıvı kaybına başlamıştır demektir. Çünkü yediğiniz içtiğiniz varsa vücut tarafından emilmeden arka taraftan atılmaktadır. Buda vücudunda sıvı kaybının olması demektir. Herkesin ilk okuldan belidir bildiği gibi insan vücudunun %70 i su içerdiği için sıvı kaybının olması insanı önemli negatif yönde etkiler.

İshal Nasıl Geçer
İshal Nasıl Geçer

İshali Ne Geçirir? Konusunda sizlerle gerçekten işinize yarayacak formüllerden bahsedeceğiz. İshal süresince bol bol miktarda su tüketiniz günde bir insanın içmesi gereken su miktarının 2.5 litre olduğunu bildiğimiz gibi ishal süresince bu miktarın mutlaka üstüne çıkmaya çalışın ki hastalıktan kurtulma süreniz hem kısalsın hem de hastalığı en az hasar ile atlatasınız. Ayrıca ishal olmuşken bir ciddi şekilde kusuyorsanız yine çözüm sudur. Su insana verilmiş en büyük nimettir. Bunu sakın unutmayın. Susuz hiçbir canlının yaşayamayacağı gibi insanlarda susuz yaşayamaz. Su olmayasaydı eğer dünya olamazdı.

İshal Neden Olur Nasıl Geçer
İshal Neden Olur Nasıl Geçer

İshal Nasıl Kesilir
Su içerken tek seferde 1 litre su içeyim de daha birkaç saat su içmek için uğraşmayayım diye yanlış düşüncelere kapılmayın. Her seferinde ihtiyacınız kadar ama sık ve çok içmeniz sizi olumlu yönde etkilemesi itibariyle ishalinizin sonlanmasında önemli rol oynamaktadır.

Eğer İshale Ne İyi Gelir konusunda daha çok detay istiyor ve İshal konusu için çözümler istiyorsanız belirttiğimiz yazımızı ziyaret etmeniz sizin için kesin çözüm olacaktır diyebiliriz.

İshal Nasıl Kesilir
İshal Nasıl Kesilir

İshal Tedavisi Nasıl Olur?
İshal tedavisi evde olmaz ilk önce doktora görünmeniz gerekmektedir. Doktor sizin hastalığınızın neyden kaynaklandığını çözümledikten sonra işlemlere başlayacaksınız.  Belki de yediğiniz bir şeyden değildir ve bünyesel hastalık oluşmuştur. Ciddi bir şekilde hastalıkla ile mücadele etmeniz gerekiyor ise mutlaka doktor kontrolüne gitmelisiniz. Hem erkekler için hem de kadınlar için tıpta utanma olmaz. Hekim seçme hakkınız da var. Ee daha ne duruyorsunuz daha fazla vakit kaybetmeden doğru hastaneye.

İshal
İshal

Büyüklerde İshale Ne İyi Gelir
İshal ishaldir. Büyük küçük fark etmeksizin ishal için uygulanacak yöntemler hemen hemen aynıdır. Sadece yaş itibari ve alerjik etmenler dahilinde ilaç kullanımı farklılık gösterebilir.

Soru – görüş ve hastalıklarınız yorum olarak göndermeniz dahilinde uzaman hekimlerimiz sorularınızı yanıtlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

2 × 3 =