Kabızlık

Kabızlığın temel sebebi yediğiniz besinleri dengesiz yemek ya da hareketsiz yaşam sitili olabilmektedir. Ayrıca beslenme ve spor dışında bağırsak hastalıkları veya diğer hastalıkların yan etkisi olarak da kabızlık problemi ortaya çıkabilmektedir. Son olarak yakın zamanda kullandığınız ilaçların yan etkisini reçetesinden kontrol edebilirsiniz belki de bu ilaçların etkisi nedeniyle kabızlık hastalığına maruz kalmış olabilirsiniz. Her ilacın yan etkisi olduğu gibi kullanıcılar üzerinde yan etkileri bariz görülen hastalarda ilaç değişimi veya tedavi yolunda başkalaşma yapılmaktadır bu yüzden hekiminize başvurmanız gereklidir.

Kabızlık
Kabızlık

Kabızlığa ne iyi gelir? Gibi soruları içinizden bize söylediğinizi sanki hafiften duymaya başladık gibi. Ancak çok ısrarcı olmayınız önce hastalığınızın neyde kaynaklandığını öğrenin ki en uygun çözüm yolunu kullanasınız. Tam olarak vücudunu bilemeyen bir kişi ne yapması gerektiğini bilmediği gibi uyguladığı yanlış tedavi sonucu hastalığınız ilerletebilir ya da başka hastalığın oluşmasına vesile olabilirsiniz.

Konuya ısınmaya başladığınıza göre şimdi Kabızlığa ne iyi gelir konumuzda detaylara inmeye başlayalım

Kabızlığa ne iyi gelir
Kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlık Nedir?

Büyük dışkının dışarıya atılmasında zorlanma veya dışkının kalın bağırsakta sertleşip anüsten çıkmak için şekillenmeyecek kadar sertleşmesi anüsü yani popoyu zorlaması ile dışarıya çıkmaması ya da çıkış süresinin artıp insanı zorlaması olayına kabızlık denir.

Kabız insanlar lavaboya gitmekten çekindiği gibi lavaboya gitse bile içindekini dışarıya aktarmada çok zorlanır. Bazen ilerlemiş kabızlıklarda ise kalın bağırsak içerisindeki dışkı sertleşir ve çok sertleşir bu durumda dışkı dışarıya çıkmaz. İşte bu durumlarda tıbbı destek veya hekim yardımı gerekir. Hafif kabızlık durumlarında ise doğal yöntemlerin kullanılması çözüm olacağına emin olunuz.

Kabızlık Nedir?
Kabızlık Nedir?

Kabızlığa Ne İyi Gelir

Kabız olan bireyin ilk aklına gelen vaka Kabızlığa Ne İyi Gelir sorusu ve bu sorunun çoğu zaman herkesten habersiz utanılarak ya da kendini aile ortamında hisseden olduğu gibi çocuklarda direk internette araştırma yapılarak bu soruna doktora gitmeden çözüm aranır. Hiç endişelenmenize gerek yok biz buradayız ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızdan yana şüpheniz olmasın.

– Ayrıca bu kabızlıkla ilgili yazımızda sizlere bize iletişim kanallarımız yoluyla ilettiğiniz soruların tümü bir ara derleyip tek çatı altında sizlere sunmaya çalışıyoruz umarız faydalı olmuştur.
– kabızlık nasıl geçer
– kabızlığa ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu
– kabızlığa ne iyi gelir ahmet maranki
– kabızlık tedavisi
– bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir
– hamilelikte kabızlığa ne iyi gelir
– kabızlığa ne iyi gelir ender saraç
– bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir uzmantv

Kabızlık
Kabızlık

Kabızlık için ilk çözüm (DOĞAL): Bu yöntem herkes tarafından bilinmez ancak benim bile kullandığım çok etkili ve anlık acil durumlarda hemen çözüm diyebilirim. Çözüm= sabun evet denklemimiz işte bu kadar basit ve bilinmeyen yoktur. Kabız olduğunuz biliyorsunuz ve dışkınız geliyor zorlanıyorsanız sabunu lavabodayken tam anüsten dışkınızın çıktığı çevreye sürün. Sıvı sabun olması ideal yöntem ancak yoksa kalıp sabunu da toz haline getirip popo deliğinize yedirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında yaklaşık 1-2-3 en geç 5 dakika içerisinde arkanızdan patoz makinası gibi atmaya başlayacaksınız.  Bu yöntem hem doğal bir yöntemdir hem de Kabızlığa Ne İyi Gelir konusunun tavsiye ettiğimiz ilaçsız yöntemidir.

Kabızlık İlacı
Kabızlık İlacı

Kabızlık İlacı

Kabızlık için ikinci ilaç çözümü: Bu çözümde gerçekten kabızlık için son derece harika bir yardım yoludur. Hemen en yakın eczanenizden temin edeceğiniz fitil ile bu soruna çözüm bulmuş olacaksınız. Fitil etkili bir yöntemdir uygulamasını eczacınız size tarif edecektir. Uygulamanın ardından rahatlayacağınızdan yana şüpheniz olmasın. Bu ilaç resmen içinizi temizleyecektir. İçeride ne biriktirdiyseniz neyi dışarıya atmadıysanız hepsini atmanıza fazlasıyla uygundur. Hiçbiri mi işe yaramadı o zaman kendinizi daha fazla zorlamadan hadi doktora gidin.

7 YORUMLAR

  1. uff ya bu nedir her ay kabız oluyorum ve çok üzgünüm. Doktora gittik yine çözüm olmadı. Bu senede kabızlık başımıza bela oldu. Kabızlığa ne iyi gelir diye internetten araştırmama sonucu sitenizi görmem iyi oldu. Bu seferde sanırım iyileştim. Artık önümüzdeki ay kabız olacakmıyım diye bekliyorum :) İnş. iyileşirim.

  2. Ben bir sağlık çalışanıyım. Böyle durumlarda hemen telaş yapmayın. Mesela ilk aşama olarak maden suyunun içine aspirin atıp içebilirsiniz. Evde ilk denemeler yapın eğer geçmezsa mutlaka ilaç kullanmadan önce veya kesin çözümler için doktora başvurunuz.

  3. Biraz zora gelmek her zaman iyidir. Kabızlığınız taban yapınca nasılda ıkınmaya başlıyorsunuz değil mi. Ozaman çözümünü bulun nediyim. Gidin bir hekime yardımcı olsun size.

  4. Kabızlığa ne iyi gelir konusu için teşekkür ediyoruz. Ancak bu doğal yöntemleri denedim ve hala bir çözüm bulmuş değilim. en kısa sürede doktora başvurmayı düşünüyorum. ek olarak başka çözümleri olan varsa buradan paylaşırsa sevinirim.

  5. Arkadaşlar sabun süren ev satan firmalar sabun iyicene süren yediren ve kendinize geleceksiniz en fazla iki dakika sürer arkanızdan Hani boru gibi atmaya başlarsın ne diye Çok zorlanıyorsun 10 sene oldu Getz gerçekten kesin çözüm Ben de denir.

CEVAP VER

one × five =