Kadınlara sorulan en çok neyinize önem verirsiniz? Sorusunun cevabı muhtemelen %80 oranında saç ile ilgili unsurlar olacaktır. Saçlar artık kozmetik ve şampuan sanayisinin ilerleyişinin pozitif olmasıyla birlikte en çok tartışılan konular arasında olmaya başladı. Kadınlar bakımlarına saçlarından başlıyor ve güzelliklerini saçlarının yardımı ile ön plana çıkartmaya çalışıyor. Saç artık doğal güzelliğin en güzel simgesi haline geldi. Saçınız ne kadar güzel ve bakımlı ise sizde o kadar tatlı ve güzelsiniz demektir. İsterseniz hemen bir test yapalım? Söylediklerimizi aklınızda aynen canlandırmaya özen gösterin.

Karamel Saç Rengi
Karamel Saç Rengi

18 yaşını geçmiş iki kız var ve bu kızlardan birinin hem saçı karamel saç rengi (saç renginin saça verdiği duruştan bahsediyoruz) hem de baya bakımlı olduğu kadar dolgun saçlara sahip olduğunun düşünün. Yürürken saçlar havalanıyor ve şekli bozulmuyor. Ayrıca aniden bastıran yağmurdan dolayı saçları elektriklenmiyor ve karamel saç rengi daha çok ortaya çıkıyor. Şimdi Diğer kısa geçiyoruz.  Aynı güzellikten bir kız var. Bu kızın sadece saçlarını değiştiriyoruz. Saçlarını bakımsız ve hem kırık cansız gözüktüğünü varsayalım.

Karamel Saç Rengi
Karamel Saç Rengi

Siz bir erkek olsaydınız eğer hangi kızı seçerdiniz? Karamel saç rengine sahip güzel saçlı kızı mı? Yoksa diğer hanımefendiyi mi? Bu sadece kısa ve küçük bir örnekti. Şimdi birazcık konumuzun derinliklerine inelim ve bayanlara hiçbir yerde bulamayacakları harika yöntemler verelim. İnsanların yüzüne uygun saç renkleri seçmeleri çok önemlidir. Çünkü her insana sarı saç yakışmadığı gibi herkese de karamel saç rengi yakışmaya bilir. Sizler için karamel saç renginin hangi bayanlara yakışacağı konusunda biraz araştırma yaptık. Eğer aşağıda belirttiğimiz özelliklere sahipseniz büyük ihtimalle karamel rengi size çok yakışacaktır.

Karamel Saç
Karamel Saç

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Herkesin çok iyi bildiği gibi bu saç rengini ünlüler dahil neredeyse herkes çok seviyor ve kendisinde olmasını istiyor. Profesyonel ellere bırakılan saçlara kolayca uygulanıp karamel saçlara sahip oluna bildiği gibi bu saçın yakışma oranı bir o kadar önemli.
1- Mavi göz! Ya da yeşil gözde olabilir. Nedense karamel saç rengi bu gözlere daha çok yakışıyor ve oldukça çekici görünmeye neden oluyor.
2- Canlı dudaklar. Bakım yaparak dudaklarınız canlandırabilirsiniz. Tek tavsiyemiz abartı bir dudak ruju olmasın. Çok canlı kırmızı gibi saçlardan önce dudaklar gelmesin.
3- En düşük 1.65 boy olmalı. Boy sınırlaması yapmak istemiyoruz fakat boyunuzun uzunluğuna göre de kullanmanız gereken renkler değişiyor maalesef.

Karamel
Karamel

4- Karamel saç rengi esmer kızlarımıza pe fazla yakışmıyor. Beyaz tenden öte hafif kumral olmanız sizin önünüzü daha çok açacağı gibi kendiniz olmanız için büyük avantaj.
5- En sonuncu olduğu gibi ciddi derecede öneme sahip maddemiz. Unutmayın! Saçları vücudun tamamlayıcısıdır. Saçlarınızın kıymetini bilin ve onlara üşenmeden bakım yapmayı unutmayın. Çünkü giden saçlar asla bir daha gelmez! Saçlarınızı koruyun ve kendinize iyi bakın.

Karamel
Karamel

Yazı içerisinde ve hemen aşağıda sizler için özenle seçtiğimiz saç modellerini paylaşıyoruz. İncelemeyi ihmal etmeyiniz. Soru ve görüşlerinizi hemen aşağıda bulunan yorum yap kısmından bize iletebilirsiniz.

saç renkleri
saç renkleri

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

14 − three =