Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri
Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlar bir güzellik sırrıdır, özelliklede kadınlar için. Kaşlar yüzün tamamlayıcısıdır. Kaşların düzeni ve şekli yüz hatalarımızı çok fazla etkilemektedir. Kaşlarımız ne kadar çok hoş ve şık durursa bizde o kadar çok güzeliz demektir. Kaşlar insanlara olan bakışımızı değiştirir. İnsanlarında bize olan bakışı değişir. Kaşların gözlere getirdiği bir mana vardır. Eğer herkes kaşlarını bu manayı verecek şekilde düzenleyebilseydi herkesin bakışı çok güzel ve anlamlı olurdu. Günümüze baktığımız zaman insanların büyük bir kitlesi bunu beceremiyor.

Kaşlar kadına verilmiş bir nimettir. Eğer verilen bu nimeti kullanabilirsek bize faydası çok daha fazla olacaktır. Unutmayın yüz görünümünüz ve kaşlarınız ne kadar kötü ve anlamsız olursa olsun bunu gerekli çalışmalar doğrultusunda düzeltebilirsiniz. Öncelikle bu işe kaşlarınız ile başlamanız gerekli. Kaşlarınızı kafanızın içinde bulunan beyinden sonraki merkez olarak algılayabilirsiniz. Yani kafanız 2. Merkezinizi ve değişme mekanizmanız. Şimdi bu mekanizmayı nasıl şekillendirebileceğimize bakalım.

Kaşları şekillendirmenin ve günümüzün trendi olan en kolay yol kaşları kalınlaştırmaktır. Kaş kalınlaştırma ünlüler tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Yüze ve gözlere kattığı manada bariz bir şekilde ortada zaten. Türkiye’de bulunan kadınların %33 ü kaşlarını kalınlaştırmaya çalışıyor. Evet, yanlış duymadınız güzel bir rakam değil mi? Eğer insanlara yakışmasaydı ve gerçekten önemli bir güzellik kaynağı olmasaydı neden bu kadar yoğun bir şekilde yapılsın ki? Bu yazımızı okuduğunuza göre düşündünüz. Ancak nasıl yapacağınız hakkında fikriniz yok değil mi ?

İşte şimdi gelelim hiçbir yerde bulamadığınız ve artık sitemiz sayesinde bulduğunuz kaş kalınlaştırmanın püf noktalarına. Kaş kalınlaştırmanın birçok püf noktası vardır. Önemli olan bunları doğru bir kaynaktan ve doğru bir şekilde araştırıp bulabilmektir. Bulmakla kalmayıp uygulayabilmektir.

kaş kalınlaştırma yöntemi
kaş kalınlaştırma

Modayı takip ediyorsanız eğer işiniz biraz daha hareketli. Moda severlerin kaşları sürekli değişim içerisindedir ve bunlara ayak uydurmak gerçekten çok zahmetli. Ancak kaşını seven biri için trend olmak pek de sorun değil nede olsa kaş trendlerinin bir simgesi oluyorsunuz. Kaş modası baştan aşağı filmler, ünlü kişilerin kaşları vs. etmenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Dünyaca ünlü karakterlerin oynadığı bir filmde kaş sıradan değil gündeme oturmak için şekillendirilmişse artık moda bu kaşlardı. Artık bu kaş akını bir süre sürecektir. Ayrıca kaş modası magazin sayfalarından takip edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi kaşlarda sürekli bir değişim ve adrenalin mevcuttur. Bir dönemde film oyuncularından başlayan ince kavisli kaşlar moda olurken ikinci bir Magazin haberinde yapılan bir haberde dünyaca ünlü şarkıcının tasarladı kalın ve düz kaşlar moda olabilir. Yani anlayacağınız kaşlar çok oynak bir yapıdır. İstediğiniz şekilde tasarlayıp düzenleyebilirsiniz.

Evet günümüzde kaş kalınlaştırma moda. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen bir kaş türüdür. Yoğun olarak da kullanılmaktadır. İsterseniz ince kaşlarınız kalınlaştırabilir havanıza hava katarak daha masum ve manalı bir bakış elde edebilmeniz mümkün.

Kaşlarınız eğer çok alınmaktan yıpranmış, geç çıkıyor ve ince ise bunun içinde çözümlerden detaylıca bahsedeceğiz. Kaş yapınızı düzene sokmak için eksik kaşlarınız ektirebilir yada kalıcı makyaj ile jinerik kaşlar tasarlatabilirsiniz. Bu tamamen isteğinize ve uymak istediğiniz moda akınına bağlıdır. Tavsiyemiz kaşlarınızı ektirip sürekli değişik modeller ile modaya ve isteklerinize ayak uydurmanızdır. Sürekli kaşlarınız ile onamayı sevmiyorsanız sabit makyaj ile istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkündür.

  Kaş Kalınlaştırmanın Püf Noktaları !

Kas kalınlaştırma
Kaş Kalınlaştırmanın Püf Noktaları !

Kaşlarınızın daha kalın ve gür çıkması için temelinizde yapmanız gereken 4 içerik var. Bunları düzenli olarak uygularsanız kaşlarınızda istediğiniz değişimi elde edebileceksiniz. Kaşların yanı sıra bu 4 yol saçlarınızın uzamasına da önemli ölçüde fayda sağlıyor.

  • Günde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Yani 8 adet 250 ml. Buda 8 bardağa tekabül etmektedir. Hazır su ya da musluk suyu fark etmez. İstenilen miktarda tüketmeniz gerekli. Hem sağlığınız için hem de kaşlarınız için. Düşünün sağlam ve sürekli gelişmekte olan bir ağaçta ne olur? Sürekli yeni dalla ve yapraklar çıkar. Her geçen gün iyice gelişir. İşte sizin vücudunuzda sağlıklı olduğu sürece istenilen sonuçları elde etmek için yöntem aramanıza gerek kalmayacaktır. Vücudunuza iyi bakmalısınız
  • Bol bol içeriğinde lif bulunan besinleri tüketmelisiniz. En çok lif içeren 20 besini sizin için araştırdık ve bulduk buyurun. Hangi besinde ne kadar lif var bunların hepsini öğrenebilirsiniz. Belirttiğimiz lifli besinleri tüketmeniz sağlığınız ve kaşlarınızın gelişimi için çok önemlidir. Lifli besinler sayesinde kıl kökleri uyarılır ve daha sağlıklı kıllar çıkmaya başlar.

                          Saç, Kaş Uzatan Besinler Nelerdir?

1* Mısır: Doğal ve taze olanını tüketmek çok daha iyidir ancak bulamıyorsanız markette satılanlarında saç ve kaş uzaması için çok etkilidir. Faydası sayılamayacak kadar çok ve etrafımızda çokça bulabileceğimiz bir üründür. Rahatça ulaşıp alabilmeniz de gerçekten güzel bir avantaj. Mısırı dışarıda açık olarak almaktansa paket halinde marketten almak daha sağlıklıdır. Tabi güvendiğiniz ve tanıdığınız bir üretici yoksa. Eğer varsa direk olarak doğal olarak üreticiden temin etmeniz çok daha sağlıklıdır. Patlayan mısır, közlenmiş mısır ve haşlanmış mısır fark etmez.

2* Fasulye:   Ülkemizde üretilen bir gıdadır. Yeşil olanı çok faydalıdır. Bu tür besinleri dalından koparttıktan sonra vitaminini kaybetmeden pişirip yemek çok daha iyidir. Önemli olan vitamindir. Vitamini gittikten sonra o besinin vücudunuza bir faydası olmaz.

3* Siyah Fasulye: Siyah fasulye gerçekten kaş uzatan besinler ( gıdalar) arasında önemli bir role sahip. Bolca haftada en az 1 kez tüketmeniz tavsiye edilir.

4* Barbunya Fasulye: Haftada ya da en az 10 günde bir yani tüketmeniz vücudunuza fitlik kazandıracaktır.

5* Nohut:   Tabiatta bulunan her besinden tüketmek ve en azından tatmak gerekir. Tabi dinimizce caiz olan besinleri. Eğer caiz değilse onu tüketmemiz fayda sağlamaz. Nohutta saç uzatan gıdalar arasında önemli yeri var. Saçın rengini güzelleştirir.

6* Avokado: Dışarıdan ithal ettiğimiz bir üründür. Saçınızı ve kaşınızı düzene sokmak istediğiniz zamanlarda en az günde 1 adet tüketmeniz kaşlarınız çok hızlı uzamasına ve sıklığının artmasında etkili olacaktır.

7* Kepekli makarna: Yanlış duymadınız kepekli ekmek olduğu gibi kepekli makarnada var. Kepekli makarna kıl köklerinizi güçlendirerek dökülmeleri önler.

8* Bulgur:   Hafta 2 kez bulgur pilavı yemeniz sağlınıza olacaktır. Bazen karbonhidratta tüketmeniz gereklidir. Eğer tüketmezseniz kaş dökülmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

9* Taze Fasulye:   Fasulye ailesinin başını çeker ve taze olarak vücuda alınması daha sağlıklıdır. Saç uzatma yöntemlerinin bir numarasıdır. En çok rağbet görenidir.

10* Kepekli Ekmek: Hem sağlığımız için doktorların tavsiyesidir hem de kaşlarda önemli ölçüde etkilidir. Kaş köklerini sıkılaştırıp kaş altında yani derisinde oluşan anti bakteriyel mikropların oluşmasını önler. Herkesin bildiği gibi antiseptik ve anti bakteriler vücutta sivilce oluşumuna neden olur.

11* Mercimek:   Mercimek çorbası neden gaz yapar diye hiç düşündünüz mü? Mercimeğin gaz yapma sebebi vücutta oluşan pis gazları dışarı atma özelliğine sahip olmasındandır. Bu gazlar içeride birikip mercimek gibi etkili bir besin yardımıyla dışarı atılmazsa hem karın ağrısına hem de cilt problemlerine yol açar. Ayrıca mercimek kaş uzatan besinler grubuna girer.

12* Armut: Saç uzatma yöntemlerinde parmakla sayılır besinlerdendir. Sevilen bir gıdadır. Bol bol tüketin deriz.

13* Enginar:   Karaciğer hastalığına iyi gelir. Üretimi ve kullanımı sürekli artış içerisindedir. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Zararı olmaz.

14* Yulaf:   Beta-glucan olarak bilinen bir tür lif içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

15* Ahududu:     16* Bezelye:   17* Brokoli:   18* Elma:   19* Badem:   20* Arpa:

 

  • Kaşlarınıza sıcak ağda ve cımbız uygulaması yapmayınız. Kaşlarınızın yıpranmasına ve dökülmesine neden olur. Ağda ise kaş köklerini yıpratmakta birebirdir. Sivilce oluşumuna neden olmaktadır.
  • A, C, E ve B3 vitaminini düzenli olarak besinlerden vücudunuza almalısınız. Gerekmedikçe vücudunuza vitamin ilacı almayınız. Doğal besinlerden, meyvelerden ve gıdalardan almaya çalışısınız.

 

                       Kaş Kalınlaştırma Yolları

 

                 Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

 Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi
Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Sarımsak halk arasında doğal ağrıkesici olarak bilinir. Bu özelliğinin yanında kaş kalınlaştırmada önemli bir besindir. Hatta en önemlisi diyebiliriz. Sarımsak ile kaş kalınlaştırma yöntemi için öncelikle 1 adet yumuşak yapılı diş fırçasına ihtiyacımız var. Yüzünüzü tahriş etmeyeceğinize inandığınız bir diş fırçasına olabilir. Fırçayı kaşlarınızın çıkış doğrultusuna doğru götürüp getiriyorsunuz. Kaşlarınız da kızarıklık oluşuna kadar bu işlemi tekrar ediniz. Bu işlem sarımsak maskemizin etkisini gösterebilmesi için zemin hazırlar. Tam anlamıyla kaşlar kızardı mı diğer adıma geçiyoruz. Yalnız dikkat edin kanama olmasın.

 Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi
Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

1-2 diş sarımsağı soyun ve iyice ezin. Üzerine bir miktar zeytinyağı dökün ardından iyice karıştırın. Krem haline gelmesini bekleyin. Krem haline gelen sarmışa ve zeytinyağı maskesini aşlarınıza krem sürür gibi sürün. Ancak deriye mesaj yaparak sürmeniz gereklidir. Kaşlarınızda ortalama yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Sarımsak maskesi acı ve yanıcı bir etki yapacağı için gözlerinizde yanma meydana gelebilir. Bunun içinde maskeyi uyguladıktan sonra sırt üstü uzanın ve gözlerinizi kapatarak yarım saat kadar uyuyormuş gibi yapın bu yöntem gözlerinizin sarımsaktan etkilenmesini engelleyecektir. Haftada 2 kez uygulamanız kaşlarınızın kalınlaşmasına ve kendine gelmesine yardımcı olacaktır.

Sarımsak ile yapılabilecek 1 diğer kaş kalınlaştırma yöntemi ise sarımsağı 2 ye bölün ve iç kısmını kaş köklerinize iyice yedirin. Son olarak biraz zeytinyağı kulak temizleme pamuğuyla kaşınıza sürün. Bunlar kaşınızda sabaha kadar kalsın. Sabah kalkınca temiz sabunla yıkayın. Bu işlemi her gün yatmadan önce uygularsanız 10 gün içerisinde etkisini göreceksiniz.
    

   Bitkisel Yağlarla Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Bitkisel Yağlarla Kaş Kalınlaştırma Yöntemi
Bitkisel Yağlarla Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kaşların uzamasında ve kıl köklerinin güçlenmesinde doğal yağların etkisi vardır. Doğal yağ olarak zeytinyağı, hintyağı, fındık yağı, badem yağı, çörek otu yağı ya da E vitamini yağı olabilir. Bunlardan bulabildiklerinizi cam bir kapta karıştırın. Hepsini bulabilirseniz karışımınız çok daha etkili olacaktır. Bitkisel yağlarla kaş kalınlaştırma yöntemiyle oluşturduğunuz karışımı kaşımıza ve kaş köklerine günde 2 kez uyguluyoruz. Bu uygulama 10 günden sonra gözle görülür şekilde etkisini gösterecektir. Önemli olan üşenmeden düzenli olarak karışımı uygulamaktır. Bilmediğiniz doğal yağları lütfen karışıma katmayın. Ne kadar çok yağ olursa o kadar çok iyi olur gibi yanılmalara düşmeyiniz. Zaten gerekli olan yağları sizlere fazlasıyla belirttik. Çünkü bazı yağlar kaşlarınızı kalınlaştırmak gerine inceltip dökülmesine yol açabilir. Bu yüzden dikkatli olunuz.

 

      Nemlendirici İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

Nemlendirici İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi
Nemlendirici İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi


Nemlendiricilerde kaşların uzamasında ve yeni kök hücrelerinin oluşmasında etkilidir. Piyasada satılan yağlı nemlendirici kremleri satın alabilir veya evinizde varsa yağlı kreminiz onu da kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Günde 3 defa krem uygulaması kaşlarınızın sıklaşması ve kalınlaşması için en önemli unsulardan bir tanesidir. Çünkü yağlı nemlendirici kremler vücudunuza sağlıklı olduğu gibi kıl hücrelerin gelişiminde de etkilidir. Nasıl ki elimize sürdüğümüz krem yaraları ve çatlamaları iyileştiriyorsa kıl hücreleri üzerinde de derin etkilere sahiptir. Diğer yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız ilk olarak nemlendirici ile kaşları kalınlaştırma yönteminden başlayabilirsiniz. Daha sonrasında kaşlarınızda olan gelişmelere ve kaşlarınızın durumuna göre diğer yöntemlere de geçiş yapabilirsiniz.

Fındık İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

Fındık İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi
Fındık İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

Fındık ölü kaşların atılmasında ve yerine yeni kaşların çıkmasında rol alır. 1 fındığı ikiye bölün ve sobada ya da tavada ısıtarak kaşlarınıza uygulayınız. Fındık ile kaşları kalınlaştırma yöntemi halk arasında sıklıkla kullanılan ve etkisi olduğu kanıtlanmış çok basit bir yöntemdir. Herkes evinde deneyebilir. Denemek zarar çıkmaz. Kimse kimseye hazır pastayı vermez en fazla pastanın malzemelerini verir. Malzemeleri karıştırmakta size kalmış. Fındık ile kaşları kalınlaştırma yöntemini günde 2 kez haftada 6 kez uygulayarak 15 gün içinde sonuç alacaksınız.

Vazelin İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

Vazelin herkesin evinde mutlaka ve mutlaka olmalıdır. Hatta birçok evde vardır ancak olamayan evlerde hemen evine 1 kutu vazelin almalıdır. Birçok derdin devası vazelindir. Her türlü hastalığın iyileşmesinde rol alıyor. El çatlamasından tutun kaşları kalınlaştırmaya kadar etkisi olduğu biliniyor. Her gün yatmadan önce kaşlarınıza iyice yedirin. 1 ayın sonunda tam olarak istediğiniz sonucu elde edeceksiniz. Daha canlı ve parlak kaşlar sizi bekliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

4 × three =