Koltuk Altı Kararması
Koltuk Altı Kararması


Kadın ve erkeklerde daha çok +20 li yaşlarda görülmeye başlayarken bazı bireylerde de bu yaş daha fazla olmakla beraber daha erken kararmanın olmasıda görülebilir. Bu sadece ortalama genel kararma baz alınarak söylenmiştir. yani çıkış zamanı ve başlangış yaşı diyebiliriz. Bu yaştan sonra ergenlik döneminin başlaması yada bitişinden sonra hormonların ve vücudun belirli bir düzene girmesi sonucu koltuk altı kararmaları günümüzün sorunu hale gelmektedir. Hiç düşündünüz mü koltuk altı kararması neden olur? İnsanlar koltuk altı kararması gibi özel konuları gündelik hayatta pek gündeme getirmezler ancak herkesin içinde sakladığı bir sorundur. Koltuk altı kararmaları tıraşlamadan, bakterilerden, aşırı sürtünmeden ve hormon değişikliğinden meydana gelebilir. Bu yazı belki de artık koltuk altı kararması sorununuzu ortadan kaldıracak size daha rahat bir hayat sunacak.

Koltuk altı kararması neden olur? Yazımızı okuduğunuza göre sizde de böyle bir durum söz konusu, değil mi? Sizi buradan böyle bir sorun ile karşılaşmış biri olarak çok iyi anlıyorum. Bende böyle bir sorun yaşadım ve çözüm yolunu buldum buradan sizinle bu bilgileri paylaşacağım. Bu konuda çok sorun yaşadım ve çok araştırma yaptım. Ne gibi sorunlar yaşıyordum öncelikle onlardan biraz bahsedelim.

Koltuk Altı Kararması Neden Olur
Koltuk Altı Kararması Neden Olur

Koltuk altımı kaldırdığımda hemen geri kapatıyordum. Artık koltuk altımı açmaktan utanıyordum. Çünkü benden başka kimsede böyle bir sorun yoktu. Başkaları kısa tişörtlerle dolaşırken ben uzun kollu elbiselerle dolaşıyordum. Hele birde denize – plaja gitmekten korkuyordum. Plajda kadar güzel kız var ve benim koltuk altım kararmış. Düşünsenize böyle bir durumdaydım ve beni gören kızlar yaklaşmaktan öte uzaklaşıyordu. Koltuk altım gözükmedi mi böyle bir sorun yoktu. Gözüktüğü zaman işler tersine dönüyordu. Bazen kararmanın yanında kokuda yapıyordu. Yaptığım araştırmalar sonucunda bu kokunun koltuk altı kararmasından dolayı olduğu söylendi. Hemen bir hekime başvurmak için hastaneye gittim. Doktor biraz beni bu konuda aydınlattıktan sonra birkaç ilaç yazdı. İlaçları düzenli kullandım ama pek kayda değer bir değişme olmadı. Kokuda azalma oldu ancak renk yine karaydı. Daha sonrasında bir arkadaşım yol gösterdi ve birkaç formülle kısa sürede koltuk altı kararmasına çözüm buldum. İşte bu karışımları sizlerle paylaşmak istiyorum. Amacım bu sorunu yaşayan vatandaşlarımıza yardım etmektir. Maskelerimiz ve formüllerimiz tamamen doğaldır herhangi bir yan etkisi yoktur. En fazla ne olabilir ki zaten kararmış kararacağı kadar? Denemekten zarar gelmez.

Denize girmekten koltuk altı kararmanız nedeniyle korkuyor musunuz? Kısa kollu tişörtler giyemiyor musunuz? Sosyalleşmekten sıkıntı mı duyuyorsunuz? Artık koltuk altı karamanızın gitmesini mi istiyorsunuz? Hadi bakalım derdinizin devası yani ilacı burada. Formülleri dikkatlice okuyun ve aynen belirtilen şekilde uygulayın. İnanın yararını benden daha çok göreceksiniz.

Koltuk altı kararmanız için sizlere 5 basit ve çok doğal yöntemden bahsedeceğim. Umarım koltuk altı kararmanıza iyi gelir. Şunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Ben bu 3 yöntemi de uyguladım ve şuan çok rahatım. Hem de olabileceğim çok daha fazla rahatım. Koltuk altım aynen ten rengim gibi. Hiçbir farkı yok!

Uygulamalar sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar;
1- Herhangi birşeye alerjiniz var mı? Bunu sizden iyi kimse bilemez. Eğer karışımın sizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız onu uygulamayın. Her vücut tipi için karışımımız var merak etmeyin.
2- Uygulamalardan kesin çözüm alabilmek için yazıyı detaylıca okuyun, anlayın ve sonrasında uygulayıp çözümü görünüz.
3- Herhangi bir anormal durum belirtisi yada oluşumunda ilk müracaat etmeniz gereken kuruluş hastaneler olmalıdır. Çünkü doğal uygulamalar sonrasında oluşan sorunların en iyi çözümü ve hızlı müdahale yolu hastanedir.
4- Sitemiz sorumluluk kabul etmememektededir ve bu yazı tamamen okumanız için hazırlandığı gibi size faydalı olmasını umuyoruz.
5- Genelde formüllerimiz altın değerinde olup etkside olumlu yönde olmaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Şuana kadar hiçbir şikayet almadık.

Koltuk Altı Kararması İçin Evde Tedavi Yöntemleri

Koltuk Altı Kararması İçin Evde Tedavi Yöntemleri
Koltuk Altı Kararması İçin Evde Tedavi Yöntemleri

Aşağıda verdiğim koltuk altı kararmasına iyi gelen yöntemleri uygulayınız. Denedim ve olumlu sonuç aldım. Bunları yerinizde olsam sırayla denerdim. Hepsini birden karman çorman etmek etkili olmaz diye düşünüyorum. Sırayla deneyin. Ama en az birinin koltuk altı kararmanıza iyi geleceğini unutmayın. Ne demiş ünlü düşünür Mustafa Bıyıklı ‘’ En büyük başarı nedir biliyor musunuz? Üşenmemek ve araştırmaktır. Araştırılanı sadece araştırmakla bırakmamak uygulamaktır. ‘’ Bu sözü unutmayın. Herhangi bir sorununuz olduğumu bu sözü hatırlayın ve yolunuza aynen devam etmekten üşenmeyin.

1- Limonla Koltuk Altlarını Doğal Yollardan Beyazlatmak

Limonla Koltuk Altlarını Doğal Yollardan Beyazlatmak
Limonla Koltuk Altlarını Doğal Yollardan Beyazlatmak

Cildinizde oluşan kararmaları ilk olarak götürebilecek yöntem limondur. Limon her derde deva olduğu gibi koltuk altı kararmasının da ilacıdır. Herkesin bildiği gibi limon birçok ilaç yapının yanında doğal bir ağrı kesicidir. Vücudu rahatlatır. İnsana uyanmışlık hissi verir. Bunun en güzel örneği hasta olunca çayın ve çorbanın içine sıktığımız limondur. Madem gribin ve soğuk algınlığının çaresini limonda arıyorsunuz. O zaman neden koltuk altı kararmasına da iyi gelmesin ki ?

Limon doğal bir beyazlatıcı üründür. Bu özelliği sayesinde içinizi beyazlattığı gibi yani hastalıklardan arındırdığı gibi dışınızı da beyazlatacak. Limonun antiseptik ve anti bakteriyel bakterilerin öldürülmesinde önemli rolü vardır.

Kullanımı:
Banyoya girmeden önce limonu 2 ye bölün ve koltuk altınıza iyice 5 dakika boyunca sürün.
Arından diğer yarım limonun suyunu cam bir kavanoza sıkın ve üstüne bal, yoğurt, zerdeçal ekleyin. Macun haline gelen kadar karıştırın. Oluşan yoğun macunu koltuk altınıza bolca iyice yedirin. 20dk beklettikten sonra koltuk altınızı yıkayıp banyoya girebilirsiniz. İyice vücudunuzu yıkayın. Bu işlemi pazartesi ve Perşembe günleri haftada 2 kez uygulayın. Etkisini 4 hafta sonra yani 1 ay içinde göreceksinizdir. Koltuk altınızda yanma kızarma vs. hissederseniz bu durum normaldir ve bu noktada limonu uyguladığınız noktalara yani yanmanın olduğu noktalara nemlendirici krem sürebilirsiniz. Ağrılarınızı ve yanmaları kesecektir. Eğer olurda vücudunuz Limonla Koltuk Altlarını Doğal Yollardan Beyazlatma yöntemi kabul etmez ise 2. ve kesin yöntemi deneyiniz. Kesin olarak Patatesle Koltuk Altı Beyazlatmak yöntemi koltuk altı kararmanızı geçirecektir. Yine de ek olarak dikkatinizi çekecek veya işinizi görecek diğer seçenekleri de belirtiyorum.

2- Patatesle Koltuk Altı Beyazlatmak

Patatesle Koltuk Altı Beyazlatmak
Patatesle Koltuk Altı Beyazlatmak

Patateste limon gibi doğru kullanımda doğal bir cilt beyazlatma ürünü görevini görür. Limon birazcık cildinizi yakabilir ve tahriş edebilir ancak patatesin böyle bir özelliği yok tamamen tatlı yapılı bir gıdadır. Nazik vücutlu bay ve bayanlar için bu yöntemi tavsiye ediyorum.

Kullanımı:

Güzel – yapılı yeterince olgunluğuna kavuşmuş bir patatesi alın ve 3-5 parçaya bölün. Bu parçaları tek tek 5 dakika aralıklarla koltuk altınıza yetirin. Patatesin suyunu vücudunuz çeksin. Sonra parçayı da koltuk altınıza yedirdikten sonra 1 parça patates daha kesin ve bu parçayı koltuk altınıza bağlayın öyle kalsın. 15 Dakika bekledikten sonra artık işlem bitmiş demektir. Vücudunuz gerekli olan besini aldı artık. Koltuk altınızı iyice yıkayıp temiz bir duş alınız. Bu işlemi her gün uygularsanız eğer 15 gün içerisinde koltuk altınızda oluşan doğal beyazlamayı sizde göreceksiniz. Ben patatesle filan uğraşamam diyenler varsa aranızda o zaman patatesin suyunu sıkın ve öyle koltuk altınıza yedirin.

3- Salatalık Uygulamak – Salatalık İle Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Halk arasında daha sık kullanılan bir yöntemdir. Daha çok insanlar salatalığın yüze iyi geldiği ve cildi güzelleştirdiği kanısındadır. Doğru evet salatalık yüze ve cilde iyi geliyor ancak salatalıkta olan marifetler bunlarla bitmiyor. Ayrıca salatalık koltuk altı kararmasına da bire bir olmakla beraber kısa sürede beyazlama sağlıyor. Salatalık uygulaması hem basit hem de kesin sonuç veren yöntemlerden sadece bir tanesidir.

Salatalık İle Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi
Salatalık İle Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Salatalık ile koltuk altı beyazlatma yönteminde sadece salatalık beyazlatmaya neden olmuyor. Salatalık sadece karışımın içerisinde bulunan bir maddedir. Bu karışımda özellikle salatalığı kullanma amacımız salatalığın yumuşak bir yapısı olması ve bu yumuşaklığı cildimizde kullanabilmemizdir. Salatalığın içinde barındırdığı ve yapısında olan etkili maddeler sayesinde salatalıkta olan faydalı hücreler vücudumuza hızlıca geçiyor. Vücudumuzun bu yapıya ihtiyacı olduğu için direk derimiz tarafından vücudumuza alınıyor.

Salatalık ile koltuk altı beyazlatma yönteminde yine karışımın başı limondur. Limonun gerçekten çok etkin bir beyazlatma yapısı vardır. Koltuk altı gibi sürekli kapalı kalan alanlar içinde kullanılması kolay ve kokusu olmayan bir meyvedir. Limonun asidik oranı biraz fazla ve tadı ekşi olduğu için vücudumuzu tahriş edebilir veya ufak yanmalara sebep olabilir. Bu yanmaları ve tahrişleri engellemek için formülümüzde salatalık kullanıyoruz.

Uygulanışı:

Öncelikli olarak yöntemimizde kullanacağımız doğal gıdalarımız salatalık + limon + zerdeçal. Bu üçünü olası bir yerden temin ediyorsunuz. Taze ve doğal olması birinci tercihimiz olmalı. Doğal ve taze gıdaların vitaminleri ölmemiş ve uygulamamız için daha etkili oluyor.

Limon renk beyazlaması yapar. Salatalık serinlemeye yardımcı olur ve doğal nemlendirici görevi görür. Zerdeçal ise koltuk altının normal rengine kavuşmasını yani ten renginizi almasını sağlar.

Zerdeçal, limon ve salatalığı cam bir kap da ezerek krem halini aldıktan sonra da vücudunuza uygulayabilirsiniz. Ya da daha kolay ve sadece sudan ibaret olsun diyorsanız bu üçünün suyunu sıkıp koltuk altınıza sürebilirsiniz. Tavsiyemiz karışımı akşamları yatmadan 2 saat önce uygulamanızdır. Koltuk altına karışımı iyice sürün. Birazda bol olsun. Sonrasında temiz bir havlu veya sargı bezi ile hafifçe bağlayın öyle 2 saat boyunca kalsın.

Yatmadan önce temiz suyla yıkayın. Hatta imkan varsa tüm vücut banyo yapın. Eğer yanma vs. olursa nemlendirici krem uygulaması yapabilirsiniz.

4- Koltuk Altındaki Cildi Doğal Yollarla Soymak

Koltuk altı kararmalarının temel sebebi ölü hücrelerin yoğun bir şekilde toplanmasıdır. Vücudunuzda ölen veya gerekli vazifesini tamamlamış olan hücreler vücuttan atılmak yerine koltuk altınızda bazı durumlarda birikebiliyor. Buda kararmalara ve kokulara sebep olur. Bunu gidermek için bir çok yöntem vardır. Bunların hepsine de yazımızda yer verdik ancak Koltuk Altındaki Cildi Doğal Yollarla Soymak ayrı bir olay ve burada doğal gıda uygulamaları yapmayacağız. Tamamen amacımız fazla terden ve ölü hücrelerden oluşmuş siyah tabakayı soymak. Vücut dışına atılmasını sağlamaktır. Şimdi ne yapacağımıza adım adım bakalım.

Koltuk Altındaki Cildi Doğal Yollarla Soymak
Koltuk Altındaki Cildi Doğal Yollarla Soymak

Koltuk altında kullandığımız limonun tahriş edici özelliği olduğunu daha önce belirtmiştir ve şuan limonun beyazlatmanın dışında kalan yani tahriş edici özelliği işimizi görecek. Kendi sıktığınız doğal limon suyuna kahverengi şeker veya evinizde kahve rengi şeker bulunmuyorsa normal toz şekerde ekleyebilirsiniz. Bu karışımı 5-10 dakika boyunca koltuk altınıza yedirerek uygulayınız. Uygulamayı koltuk altınıza yaparken elinizde şeker tanelerini hissetmelisiniz. Elinize şeker taneler gelmeli ve yoğun bir şekilde hissetmelisiniz. Eğer şeker tanelerini fazla hissetmiyorsanız şekeri az olmuş demek biraz daha ekleyin.

Limon + Şeker karışımı koltuk altınızı harika bir şekilde soyacak ve siyah kısmı kısa sürede götürecektir. Bu yöntem daha fazla koltuk altını tıraşlayan ve tıraşlamaktan kaynaklanan kararmalarda uygulanır. Bu işlemi 1 gün ara ile birkaç gün uyguladığınız zaman aradaki farkı sizde göreceksiniz ve ona göre ilerleyiniz. Gerekiyorsa uygulamayı birkaç gün uzatın ancak bu tamamen koltuk altı kararmanızın yoğunluğuna bağlı.

Son olarak derinizde oluşacak olumsuz etkileri yok etmek için bir karışım vereceğiz. Bu karışımı uygulamayı yaptıktan sonra vücudunuza uygulayınız. 15 dakika beklettikten sonra yıkamayı unutmayınız. Ağrılarınız giderecek ve bölgenin daha hızlı beyazlamasını sağlayacaktır.

Bir adet cevizi veya satın aldığınız yer fıstığını toz haline gelene kadar eziniz. 1 yemek kaşığı limon + 1 tatlı kaşığı balı krem halini alana kadar karıştırınız. İşlem bu kadar. Gerekli uygulamayı yapınız. Koltuk altı kararmanız var ve bu işlemi uyguluyorsanız vücut temizliğinize işlem uyguladınız zamanlar çerçevesinde dikkat etmelisiniz. Fazla terlemeden kaçının veya mecburen terliyorsanız günlük duş almayı unutmayınız.

5- Karbonat kullanarak koltuk altı beyazlatma yöntemi

 Eğer 4 işlemi de uyguladınız ancak koltuk altı kararmanız geçmedi mi? O zaman son çare olarak Karbonat kullanarak koltuk altı beyazlatma yöntemine bakınız. Karbonatta etkisi bilinen denenmiş ve kanıtlanmış yöntemler arasında yer alır.

Karbonat ile koltuk altınızı fırçalayarak tıkanmış gözenekleri açabilir. Rengini beyazlatabilirsiniz. Karbonatla bir miktar suyu karıştırınız. Çıkan kremsi yapıyı kullanmadığınız bir dış fırçası ile koltuk altınıza yedirerek fırçalama işlemi yapınız. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca bu işlemi yapınız.

İşlem sonrasında koltuk altınızı temizce yıkayıp kuru bir havlu ile durulayınız. Ek olarak ağrı hissediyorsanız nemlendirici krem uygulaması yapabilirsiniz.

Not: Koltuk altının kararmasına neden olan etkenlerden biride deodorantlar dahil koltuk altınıza sürdüğünüz kimyasallardır. Kesin sonuçlar için bu tür madde kullanımlarını bırakınız.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

five × two =