Mastürbasyon kişinin yekvücut olabileceği birisi olmadığı zamanlarda kişinin genellikle eliyle kendi kendini tatmin ettiği cinsel bir eylemdir. Kadın erkek fark etmeksizin ne kadar inkâr ederlerse etsinler mastürbasyon yapmaktadırlar.

Mastürbasyon Nedir
Mastürbasyon Nedir

31 çekmenin zararları

Mastürbasyonu cinsiyetin dışında kategorize edersek, evliler, bekârlar, yaşlılar, gençler olmak üzere çoğu toplumda bütün kademelerde ve yaş aralığında mastürbasyon yaptıklarını görürüz. Ancak cinsel yaşamları daha aktif olan ülkelerde ve cinsel yaşam yaşı daha aşağı olan ülkelerde mastürbasyon yapma oranı daha düşüktür.

Mastürbasyon birçok duygu ve düşüncenin bastırılmış halinin dışa durumudur. Ergenlik döneminde evine gelen bir kadını hayal ederek mastürbasyon yapmayan yoktur. Bir de bu hatun kişisi birkaç malzeme sunduysa cömertlik yapıp da bu eylem kaçınılmaz bir hal almaktadır ergenler için.

Tabi bunun yanında mastürbasyonu hayat felsefesi haline getirenler vardır ki umarız onlardan olmazsınız. Çünkü belli bir yaştan sonra sadece mastürbasyon ruh sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Mastürbasyonun Faydaları
Mastürbasyonun Faydaları

Mastürbasyonun Faydaları

Mastürbasyonun faydaları arasında hiç şüphesiz en önemli olanı tecavüzün önüne geçmektir. Bir kadın sizi ne kadar tahrik ederse etsin hemen banyoya gidin ve mastürbasyon yapmaya başlayın. Daha sonra o kadının yanına gidebilirsiniz o kadın size hiç çekici gelmeyecektir. Özellikle önemli kararlar almanız veya yaptığınız yanlışın telafisi olmayan durumlarda mastürbasyon yaptıktan sonra daha mantıklı kararlar verdiğinizi görebilirsiniz. Özellikle ergenlik dönemindeki kardeşlerimiz bu önerimizi dikkate almayı unutmayın. Karşınızda kim olursa olsun kendinize hâkim olmak istiyorsanız mantıklı düşünmek istiyorsanız, mastürbasyon yaparak beyninizi boşaltmanız gerekmektedir. Neden beyin dediğimize alınmayın vücut böyle durumlarda yukarıdakiyle düşünmez, aşağıdaki mantık dışı hareket edenle düşünür o yüzden aşağıdaki beyninizi boşaltın ve ondan sonra önemli kararlar verin.

Mastürbasyonun Zararları

Mastürbasyonun Zararı
Mastürbasyonun Zararı

Mastürbasyonun zararları arasında en önemlisi sayıdır. Günlük yaptığınız mastürbasyon sizi halsiz düşürecektir. Gözlerinizin feri kaçacaktır. Ne kadar iri görünürseniz görünün kaslarınızda güç bulamayacaksınız. Mastürbasyon yapma sayısı en ideali 5 günde bir defa boşalmadır. Peki, neden 5 gün? Vücudumuzun ürettiği spermler 5 gün hayatta kalır bu süreden sonrasında spermler ölü hücrelere dönüştüğü için yumurtalıklarımıza baskı yapar ve bu ağrıya sebep olur. Bu ağrıdan kurtulmak ve vücudun tekrar sperm üretimine geçmesi ve hormonların yeterli düzeyde salgılanabilmesi için erkeklerin 5 günde bir defa boşalmaları gerekmektedir. Eğer 5 gün geçerse diyelim ki 15 gün oldu. Biraz zor da hadi oldu diyelim, bu durumda düz duvara tırmanacak gücünüz olduğu gibi potansiyel seks makinesi konumundasınız demektir bu durumda yumurtalıklarınızda bulunan o yapışkan maddeyi hemen dışarı atın ve vücudunuzun rahatlamasını sağlayın bunlar olmaz ise vücut erken yaşlanmaya yönelir.

Mastürbasyon
Mastürbasyon

Her şeyin azı da fazlası da zarardır. Mastürbasyon gibi kişinin ruh ve beden sağlığına etkisi olan bir eylemin illaki zararı da daha fazla olacaktır. Bu sebeple kendi biyolojik takviminize uyarak mastürbasyon yapmaya özen gösterin. Mastürbasyonun faydaları arasında ruhsal yenilenme olduğu kadar ruhsal çöküşte vardır. Mastürbasyonu gereğinden fazla yaparsanız yağlı saçlar, düzensiz uyku, fırçalanmamış dişler de buna eklenirse mastürbasyonun en büyük zararını yaşamaya başlarsınız. Eşsiz bir yaşam sürmemek için mastürbasyonu abartmayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

one × four =