Mide Ağrısı

Mide vücut organlarımız arasında en hassas olanıdır. Midemizi sevmeli ve onun yaşamımızı sürdürebilmemiz için gerekli bir organ olduğunu unutmayalım. Herkesin midesi kendine özdür. BU yüzden midenizi koruyunuz ve midenize zarar verebileceğini düşündüğünüz gıdalardan sakınınız. Mide size kalp ve beyinden sonra verilen en güzel nimetlerden bir tanesidir. Mide öyle bir yapıya sahiptir ki aynısının insanlar tarafından yapılması imkansızdır. Bizde elimizdekinin kıymetini bilip korumalıyız. Unutmayın midenizi sizden başka hiç kimse koruyamaz. Çünkü sizin içinizde ve sizin malınız. Kendinizi kimseye muhtaç etmemek için elinizden geleni sağlığınız için yapınız.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Yediğimiz yemeklerin, içtiğim suların hepsi yemek borusu yardımıyla mideye aktarılır. Boşuna ısrarla demiyorlar can boğazdan gelir diye. Peki boğaza giden yemek boğazda kalıyor mu? Hayır, deyişinizi duyar gibiyim. Çünkü boğaz dediğimiz kısım içine aldığı besini yemek borusuna iletir. Yemek borusu da mideye iletiyor. Buradan çıkartmanız gereken sonuç. Size verilenler parçalardan oluşarak bir bütün haline gelmiştir. Mideniz gibi bir parçanıza zarar verecek olursanız artık ömür boyu o sorunla mücadele etmek zorunda kalırsınız. Sağlığınıza önem vermelisiniz. Sağlık insanlara bir kere verilir ve kaybedince yenisini isteme şansınız yok. Elimizdekilerin değerini bilmeliyiz.

Unutmayın bir arabanın tekerini sökerseniz ne olur? Araba yolda gidemez. Aranızda elbette yolda yarım yamalakta olsa gider 3 teker neyine yetmiyor diyenler vardır. Düşünsenize bir ayağınızın kesildiğini ne olur? Yolda gidebilir misiniz? Sonuç bariz bir şekilde ortada, karar sizin.

Mide Ağrısı Neden Olur

  Mide Ağrısına Ne İyi Gelir konu başlığımıza geri dönelim. Midenizin genelde gösterdiği 3 tür tepki vardır. Yanma, ağrı ve ağıza acı su gelmesi. Ağza acı su gelmesinin temel sebebi mide öz suyunun fazla salgılanmasıdır. Buda midenizde problemlerin olduğuna veya yediğiniz bir besinin size iyi gelmediğinin işaretidir. Mide Ağrısına Ne İyi Gelir? Sorusunun cevabını birazdan vereceğiz. Eğer midenizde problem olduğunu düşünmüyor ve ara sıra midenizle problem yaşıyorsanız eğer bu yediklerinizden kaynaklıdır. Çözümü için yediğiniz yemekleri takip edip size zarar vereni aralarından seçip bir daha yememenizdir. Mide ağrısı oluştuğu zaman da gitmek nedir bilmeyen bir hastalıktır.

Mide Ağrısı Neden Olur
Mide Ağrısı Neden Olur

  Mide ağrınız sürekli ise bunun doğal yollarla sürekli bir çözümü yoktur. Hemen bir doktora danışıp kendisinden yardım istemelisiniz. Doktorun izleyeceği bilimsel yöntemler sizi kısa zamanda sağlığınıza kavuşturacaktır.

Mide ağrıları sadece yediklerinizden oluşmaz. Soğuk aldığınız da, üşüttüğünüzde ve enfeksiyon durumlarında ortaya çıkabilir. Bunun yanında bazı bilimsel durumlarda söz konusu olabilir. Mide Ağrısı Neden Olur sorusunun cevapları bu kadar.

  Mide Ağrısına Ne İyi Gelir konusunda şimdi sizlere mide ağrısına iyi gelen formüllerden ve yöntemlerden bahsedelim. Verdiğimiz taktikler ara sıra oluşan mide ağrıları için kesin çözümlerdir. Test edilmiş ve olumlu sonuç alınan yöntemleri paylaşıyoruz.

Öncelikli olarak mide ağrılarınızla mücadele edebilmek için illaki ilaçlara yönelmeniz gerekmez. Bunun yanında sağlıklı, doğal ve çok basit yöntemlerde bulunmaktadır. En az ilaç kadar etkili doğal yöntemlerimizi sizlere paylaşıyoruz. Tüm yöntemler alanında uzman doktorlar ve doğal ürün bilimleri tarafından oluşturulmuştur.

Şiddetli Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

 • Mide ağrılarının büyük ihtimalle yediklerinizden oluştuğu için midenizin hızlıca boşalması size rahatlık hissi verecektir. Midenizi olduğundan daha hızlı boşaltıp rahatlamak istiyorsanız kuru erik veya kuru kayısı yiyerek bağırsaklarınız hız kanmasını sağlayabilirsiniz. Bağırsak hız kazanınca yediklerinizi daha çabuk eriterek mide ağrısından kurtulacaksınız.
  Şiddetli Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
  Şiddetli Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
 • Şiddetli Mide Ağrısına Ne İyi Gelir? Konumuzun bir diğer anahtar bilgisi ise; Midede zor eritilen besinler gurubuna giren kabuklu yiyecekler midenizi zorlayarak mide öz suyunun fazla salgılanmasına neden olabilir. Buda mide rahatsızlıklarına neden olur. Kabuklu yiyeceklerin başını kabuklu meyve ve yediğiniz kabuklu sebzeler almaktadır. Bunlardan yana mide sıkıntısı çektiğinizi düşüyorsanız ilgili önlemleri alınız.
 • Çağımızın yeni sorunu stresden kaynaklanan mide ağrıları ortaya çıkabilir. Mide ağrılarınız için ileriki basamakta reflü veya ülsere kadarda ilerleyebilir. Stresten uzak kalmalıyız. Her yaadığımız olayı kafamızın içine yerleştirmek yerine unutup gitmek daha mantıklı. Biraz relax olmak işi çözebilir.
 • Mideniz ağrıyor ve evde elma, vişne var ise direk olarak bunlara koşuyorsunuz. Çünkü elma ve vişne mide ağrılarını rahatlatmakta birebirdir. Son derece güvenilir meyvelerdir. Aklınızda bulunsun Mide Ağrısına Ne İyi Gelir denildiği zaman arkadaşlarınıza vişne ve elmayı tavsiye etmeyi unutmayınız. Her ağrıda 1 avuç kadar vişne tüketmek sağlığınızı olumlu yönde tetikleyecektir.
  Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
  Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
 • Papatya ve maydanoz da çoğu burumda midenizi rahatlatmaya rahat bir nefes çekmenize yardımcı olur. Her evde papatya olmaya bilir ancak en yakın marketten satın alabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise maydanoz. Taze olarak tüketmeniz tavsiye edilir.
 • Kola, cipsi ve benzeri ürünlerden kaçının çünkü asitli ve bol baharatlı yiyecekler midenize zarar verip yanmalara sebep olacaktır. Bunların kullanımını azaltmanız sağlığınıza olacaktır.

Mide Ağrısı Belirtileri

  Mide ağrısı belirtileri anlık ve hızlı gelişir. Bir bakarsınız mideniz yanmaya başladı ve ağzınıza acı sular gelmeye başladı. Mide ağrısı başlamadan mide ağrısı olacağı daha önceden pek fazla anlaşılmaz. Mide ağrımaya başlayınca mide ağrısı da ortaya çıkmış olur. İlk önce yanmamı ağrımı olur derseniz? İlk önce genellikle yanma olmakta ve daha sonraki aşama olarak ağrılar baş göstermektedir. Mide Ağrısına Ne İyi Gelir bölümünde belirttiğimiz konulara dikkat ederseniz mideniz kolay kolay ağrımayacaktır. Mide ağrılarından dolayı kabız yada ishal durumları baş gösterebilir. Normal durumlardır çünkü mide ağrısı belirtileri arasında ishal ve kabızlık rol alıyor.

Mide Ağrısı Belirtileri
Mide Ağrısı Belirtileri

Tavsiyemiz eğer mide sorunu ile mücadele ediyorsanız direk alanında uzman bir doktora başvurun. Doktor size yardımcı olacaktır. Aksi halde normal olmayan midenizden dolayı çok daha fazla hastalık oluşabilir. Gerekli önlemi önceden almalısınız.

  

Mide Yanması

Mide yanmaları halk arasında çoğunlukla rastlanan bir hastalıktır. Herkeste olabilecek bir durum olmakla beraber tedavisi mümkündür. Sürekli olmayan mide yanmaları yoğun olarak tıka basa yemek yediğinizde ve baharat tüketimi fazla olduğu zamanlarda görülür. Bunun yanında kolalar ve asit içecek-yiyeceklerde mide yanmasına sebep olur.

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Mide yanmasını olayına hiç düşmemek için doğru beslenmek gerekir. Vücudunuzu bilmelisiniz. Vücudunuzun neyi kabul edip neyi etmeyeceğini bilerek yemek yemeliyiz. Yemeklerimize dikkat etmeliyiz. Fazla aşırı yemek insan sağlığına zararlı olduğu gibi midenizde de yanma ya neden olur. Bu yüzden midenizin aldığı kadar yiyin. Zorlamanın anlamı yok. Sonuçta yemek bir yere kaçmıyor. Böylece mide yanmasına ne iyi gelir kalıbını yanıtlamış olduk.

Mide Ağrısı Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

Yediklerinizi sindirmede zorluk çekiyorsanız ve midenizde ağrı yapıyorsa Prof. Dr. İbrahim Saraç oğlunun önerilerine göz atalım. Mide ağrısı ve yanması için doktorumuzun belirttiği gıdalar limon, karnabahar, brokoli, lahanadır. Bunları tüketmeniz midenizin rahat kavuşmasında en önemli besin grubuna girmektedir.

İbrahim Saraçoğlu
İbrahim Saraçoğlu

Mide ağrıları nasıl ki çok yemeden oluşuyorsa rahatlatmakta yemekten geçmektedir. Gerekli kuralları ve besini bildiğimiz sürece midemizi çok kolay yöntemlerle rahatlata biliriz. Konumuzu atlamadan okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tür konularda en küçük unsur bile çok önemlidir. Umarım faydalı olmuştur. Bol bol rahatlamalar.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belirtmekte olduğumuz çözüm önerileri mide ağrılarınız için kesin çözüm olmadığını buradan belirtelim. Çünkü verdiğimiz yöntemler mide yanmalarınız ve ağrılarınız için kesin çözüm olacak yöntemler değildir. Sadece aniden yaşadığınız mide yanmalarını hafifletmek ve sizin sabaha kadar rahat uyku çekmenizi sağlar. Diğer günde aynı sorun devam diyorsa mutlaka bir doktora başvurmayı unutmayınız. Uzun süreli ve kesin çözümler için tıbbi destek şart. Ayrıca mide yanmalarınız tekrar ediyorsa bu başka tür hastalıklara da yol açabilir kısa zaman içerisinde önlem alınması gerekir. Mide ağrıları başta önlem alınırsa ameliyat edilmeden ilaç tedavileri ile uygulanarak iyileşebilir. Antibiyotik ve ağrı kesici tedavisi gibi. Aksatılırsa eğe ameliyattan başka çözüm yolu kalmaz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

five × five =