Sivilceler nasıl geçer?

Sivilcelerle mi yaşayacağım? Çözüm yolu yok mu? Sivilceler nasıl geçer? Her yola başvurdum geçmiyor! Bu maskenin son olma olasılığı yüksek neden mi? Sivilce her an herkeste çıkabilir. Özellikle de bayanlar sivilceler ile yaşamak kesinlikle istemez. Bu nedenle de sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yollar ve çareler aranmaktadır. Bu aramaların başında da maskeler gelmektedir. Çünkü maskeler daha hızlı sonuç verip hazırlanışı kolay olduğu için hem bayanlar tarafından hemde erkekler tarından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Bu yazımızda da siz değerli ziyaretçilerimize çok özel bir maske tarifi vereceğiz. Maskemizin izleri götürmede ve sivilceleri yok etmede 1 numara olduğunu belirtelim. Sivilce oluşumlarından biridir ve özellikle bayanların kullandıkları makyaj malzemeleri ciltte ki gözenekleri kapattığı için sivilce oluşumuna neden olur. Bu nedenle öncelikle maskemizden önce yüzünüzdeki makyajı temizce silmekle işe başlayabilirsiniz. Bu maskenin etkisini %80 oranında arttıracaktır. Yüzünüzün temiz olması her zaman mineral akışı için çok önemlidir. Sivilceden kurtulmak için aranan çarelerin başında maske yapmak gelir ancak maskeyi de herkes bilmez ve uygulamaz. Artık neyle karşı karşıya olduğumuzu öğrenme vaktimiz geldi. Öncelikle maske tarifi vermeden düşmanımızın zayıf noktaları nelerdir ve bizim hangi zayıflıklarımızdan dolayı baş gösterdiğini bilmemiz zafere giden yolun ilk basamağıdır. Bayanların ve gençlerin baş belası olan sivilceler nasıl oluşur ve kurtulma yolları nelerdir kısaca bunlara bakalım. sivilceler nasıl geçer doğal yolla?

Sivilce Ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi
Sivilce Ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi

Sivilce Nasıl Oluşur?

Sivilceden nasıl kurtulmamız gerektiğinden önce sivilce neden oluşur ve neden yüzümüzde oluşum gösterir. Sivilcenin neden ve nasıl oluşum gösterdiğinden kısaca bahsedelim biraz. Sivilce oluşumu ergenlikte hormon düzeninin değişmesi ile oluşumu ilk akla getirse de ilaç kullanımı, alerji, makyaj malzemeleri, beslenmede çok yağlı ve hazır yemek alışkanlığının artması özellikle iş ve ev hayatındaki stres dolayısıyla kişinin fiziki durumunun yanında ruh halinin de rol oynaması ve her yaş gurubunun sorunu olmasına neden olmaktadır. Sivilce dediğimiz gibi birçok nedenden dolayı yüzümüzde ortaya çıkar. Ancak en çok görünün durumlar ergenlik dönemleridir. Ergenlik döneminde birçoğumuz bu sivilceler ile yaşamayı ya öğrendik ya da onlardan kurtulma yöntemleri ile sivilcelere savaş açtık.

Sivilceler yağ kanalı hastalığı olarak bilinen cildinizde oluşan yağ ve ölü deri katmanlarının yağ kanallarını ve gözenekleri tıkayarak bakteri üretmesi sonucu şişme ve kızarıklıklarla gözle görülür hale gelen bir hastalıktır. Özellikle sürekli tekrarlayan cilt türleri yağlı ciltlerdir. Ve cildinizde çoğalma gözle görülür artış hissedildiğinde başka hastalık belirtisi olabilme ihtimaline karşı geciktirmeden cildiye hekiminize göstermeniz gerekmektedir.

Bütün olanlar yetmezmiş gibi birde sivilce tam geçti derken kalan izleri ne olacak? İşte tam o noktada bu maske devreye giriyor. Arkadaş tavsiyesi veya yanlış müdahale edilmiş sivilce lekelerine son. En büyük tehlikelerin başında kulaktan duyma yanlış bilgiler gelir. Arkadaşlarımızdan ya da yakınlarımızdan aldığımız tavsiyeler sonucunda çeşitli sivilceden kurtulma yöntemleri öğreniriz. Ancak bu durum zaman zaman daha vahim durumlar ile karşılaşmamıza sebebiyet verebiliyor.

Sivilce Ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi
Sivilce Ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi

Sivilce İzleri Nasıl Geçer;

Sivilce oluşumu yağ ve bakterilerin bütünüdür ve asit içerikli meyve ve maddelere karşı zayıf bir yapı içerisindedir. Zayıf noktası asit olduğunu öğrendiğimize göre artık tedavi yoluna geçebiliriz.

Sivilce Maskeleri

Sivilceden kurtulmak için tavsiye edilen en önemli yöntemlerden biri kuşkusuz sivilce giderici maskelerdir. Bu maskeler ile sivilcelerden kurtulmak artık çok kolay olmaktadır. Sivilce giderici maskeler ile sivilcelerden kurtulmak mümkün, peki bu maskeleri evde kendimiz uygulayabilir miyiz ya da nasıl hazırlar ve nasıl uygularız.  Hazırlanan maske tarifleri için çeşitli öneriler verilebilir sizlere kısaca birçok maske tarifini verecek olursak detaylı yazıyı altta görebilirsiniz. Sivilceler için maske ile ilgili genel açıklama ve uygulama yöntemleri ile ilgili merak edilen ve bilmeniz gerekenleri altta okuyabilirsiniz.
Maske yapmanın püf noktaları nelerdir;

Sivilce Ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi
Sivilce Ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi

Öncelikle sivilceleri yok eden maske yapmak kolay bir yöntemdir ancak uygulama yapılacak cildin özenle temizlenmesi gerekir. Peki maskeyi yüzümüze uygulamadan önce neler yapmamız gerekir gelin kısaca buna bakalım.

*İlk olarak sivilceli bölgemizi ılık su ve sabun yardımı ile (katkısız olursa daha iyi olur) temizliyoruz. Uygulama yapılacak cildin temizliği maske işleminin başarılı olması için çok önemli bir noktadır.

*Uygulayacağımız bölgenin nemsiz olması ya da ıslak olmaması gerekiyor ki yapılacak işlemin başarılı olması sağlansın. Bu nedenle yıkama ve temizlik sonrası kurulama işlemini dikkatli ve özenli yapmalıyız. Temizlik sonrası iyi kurulama yapmamız gerekir ve maske işlemine kurulama sonrası geçmemiz gerekir.

*Bu işlemden sonra birinci sihirli iksirimiz olan limonumuzu sıkıyoruz ve sivilceli bölgeye pamuk yardımı ile sürerek on dakika bekliyoruz. Bu işlem sivilceli bölgede ki hücrelerin ölmesi ve zayıflaması için uygulanır. sivilce nasıl geçer

* Öncelikle limon ile temizlik yaptıktan yüzümüzü ılık su ile masaj yaparak temizliyoruz. Böylelikle sivilcelerden iz kalmadan kurtulabiliyoruz.
Bu uygulamadan sonra ikinci sihirli iksirimiz hakkında kısaca bilgiler verelim. İkinci sivilce maskesi için püf noktaları nelerdir;

Sivilce
Sivilce

*Öncelikle siyah turp iyice temizlememiz gerekiyor. Turpun temiz olması zararlı mikropların atılması için önemlidir. İçinde bulunan zararlı mikroplar maskenin etkisiz kalmasına neden olabilir.

*Daha sonra ise temizlediğimiz turpu güzelce rendeliyoruz ve rendelediğimiz turpları ince kumaş veya tülbendin içine koyarak suyunu çıkarıyoruz. Çıkan su maske için kullanılacaktır.

*Elde ettiğimiz bu su ile sivilcelerden kurtulmak için maske işleminde faydalanıyoruz.

*Elde edilen bu suyu masajla sivilceli bölgeye yavaş yavaş yediriyoruz. Uygulanan bu işlem sivilcelerden iz bırakmadan kurtulmada oldukça etili olduğu görülmüştür.

*Uygula sonrasında ise gece boyunca maskenin yüzümüzde durması daha sağlıklı olur fakat rahatsız olursanız on dakika sonra yine ılık suyla temizleyerek son dokunuş olarak tonikle silmeniz.
Bir diğer maske tarifimiz ise karbonatlı su ile hazırlamaktadır. Bu maske tarifinden de kısaca bahsedebiliriz.

*Öncelikle yüzümüzü her maske öncesi olduğu gibi iyice temizlememiz gerekir. Bol su ile temizlemek en doğru işlem olarak önerebiliriz.

*Daha sonra ise elimizin altında karbonat olması gerekir. Bu karbonatı su ile güzelce yavaş yavaş dökerek karıştırmamız gerekiyor. Bu işlemi hızlı yapmamız maskenin güzel hazırlanması bakımından önemlidir.

* Hazırlanan bu karışım macun kıvamına gelene kadar hazırlıyoruz. Bu iksir oldukça etkili olmakla birlikte yüzde sivilceleri temizlerken iz bırakmıyor.
Son olarak da gül suyu maskesi ile sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz. Gül suyu maskesi için de sizlere kısaca bilgiler verelim.

* Öncelikle cildimizi iyice temizlememiz gerekir. Daha sonra ise temiz cilde hazırlayacağımız gül suyu maskesini uygulayacağız.

*Adından da anlaşılacağı gibi gül suyuna ihtiyacımız vardır.

*Bir yemek gül suyu ile birlikte gerçek bal olacak, 1 yemek kaşığı da balı bir kabın içerisinde iyice karıştırıyoruz.

* Bu karışımı hazırlarken acele etmemiz gerekiyor. Yavaşça hazırlanan bu karışımı temiz ve kuru cilde sürüyoruz.

*Cilde sürdüğümüz bu karışım cilde sürüldükten sonra en az 20 dakika kalmalıdır. Ardından ise yüzümüzü bol su ile duruluyor ve iyice temizliyoruz.

Sivilce
Sivilce

Sivilce Tedavisi

Tüm bu maske tarifleri ve diğer bahsedilmeyen maske tariflerinde en önemli detay pes etmemek ve sürekli bu işlemleri gün aşırı ya da 3 günde 1 uygulamamız gerektiğidir. Sürekli uygulanan maskeler ile sivilcelerden kurtulabildiğimiz gibi sivilce sonrası izlerden de kurtulabiliyoruz.

Sivilce çıkması sonrasında yapılacak maske uygulaması ile sivilcelerden kurtulmak artık mümkün. Üstelik maske yapmak çok kolay ve içeriği basit olan bir uygulamadır. Maske tarifi için verdiğimiz tarifleri uygulayabilir ya da araştırma yaparak diğer maske tariflerini inceleyebilirsiniz. Unutmayın maske tek seferde sivilcelerden kurtarmaz ve devamlı yapılması gereken bir işlemdir.

Özellikle genceler için sivilce ciddi psikolojik sorunlar yaratabiliyor. Büyüklerinde bu maskeleri varsa yakınları ya da çevrelerinde ki gençler için uygulamaya alması faydalı olacaktır.  Maske hazırlama işlemi basit olduğu kadar da masrafsız bir işlemdir. Sivilce oluşmaması için makyaj öncesi ve sonrası yüzümüzü temizlememiz gerekir. Makyaj ile yatmak hanımların yaptığı en ciddi hatalardan biridir. Uyumadan önce yüzdeki makyajın temizlenmesi hem cilde hava aldırır hem de sivilce oluşumlarını engeller. Her şeye rağmen sivilce sorunu yaşıyorsanız bahsettiğimiz sivilceden kurtulma maskelerini evinizde hazırlayarak sivilcelerden sizde kurtulabilirsiniz. Bu işlem için birinden yardım almanıza gerek yok tek başınıza kolayca evde uygulayabilirsiniz.

Yazımızda verdiğimiz çok özel maske tarifini sivilce kızarıklığı nasıl giderilir aramaları içinde kullanabilirsiniz. Maske tarifimiz sayesinde sivilce kızarıklıklarınız çok kolay bir şekilde yok olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

one × 1 =