Vitalizma Kullananlar

Kadınlarda ve erkeklerde ortak sarfedilen birtakım bakım ürünleri vardır. Bunlar el kremleri, şampuanlar, beden kremleri, duş jelleri, ayak bakım ürünleri, saç jölesi, saç köpüğü ve Vitalizma Saç Spreyidir. Vitalizma saç spreyleri iki değişik biçimde kullanılabilir. Bu kullanım biçimlerinden birisi; biçim verilmeden önce saçların aralarına bir kol uzaklığından Vitalizma Saç Spreyi sıkılır. Bu sırada saçların birbirine yapışmaması son derece önemlidir. Saçlar kuruduktan sonra ise dilerseniz biçim verebilirsiniz. Bu teknik ile sarf edilen bu spreyi saça hacim verir. Bu yüzden de genelde saçları az olan ya da acele yağlanan şahıslar doğrulusunda tercih edilir. Vitalizma Kullananlar ikinci kullanım biçimi ise saçlara maşa, fön, bigudi ya da tokalar ile verdiği biçimi sabitlemek amacıyladır. Bu biçimde tüketimi ise saçlara istenilen biçim verildikten sonra saç tutamlarına bir kol uzaklığı uzaklıktan. Sprey sıkılır ve el ile üstünden hafifçe geçilerek prosedür tamamlanır.

Vitalizma Sprey: Kullananlar, Yorumlar, Tavsiyeler
Vitalizma Sprey: Kullananlar, Yorumlar, Tavsiyeler

Vitalizma Saç Spreyi Ne İşe Yarar?

Vitalizma Saç Spreyi sadece saça biçim verme işine değil, saç konusunda bir kurtarıcılık görevini de almaktadır. Saçlarınızı atkuyruğu şeklinde yaptığınızda, saçların yan doğrultusunda saçlar elektriklenmiş gibi diğer saçların arasından görünür. Bu gibi hallerde genelde saç spreyleri gerektiğince işe yarar. Bebek saçlarının üstüne uzak bir mesafeden sıkılan saç spreyi eller ya da bir tarak ile yerine yapıştırılabilir.  Bu biçimde saçların daha güzel toplanmış bir görüntüye kavuşması sağlanırken, tekrardan açılıp toplanması prosedürünü gerçekleştirmekten da kurtulmuş olursunuz.

Vitalizma Kullananlardan Tavsiyeler

Vitalizma Saç Spreyi genelde bir saç biçimlendiriciden öte bir yardımcı gibidir. Ancak kimi vakit bizlere çok yardımcı olsa da, kullanmasını bilmeden ya da daha iyi olacağını düşünerek çok kullandığımız saç spreyleri saçlarımızı kötü gösterebilir. Bu nedenle, saç spreylerini az miktarda kullanmalı, miktarı aşmamaya özen göstermeliyiz.

 Vitalizma kullananlar saçlara biçim vermek konusu ile ilgili en kolay çözüm olan saç spreyi ambalajlarının üstünde aniden beşe kadar kategorize edilmiştir. Birinci civar en az tutuculuk ve bu tutuculuk beşinci civarda maksimuma çıkmaktadır. Günümüzde en çok beşinci civar talep edilse de, ince yapıya sahip saçların kullanabileceği en çok tutuculuk düzeyinin 3 olmasında büyük yarar vardır. Bunun nedeni ise saçlar çok sert bir tutuşa dayanamaz ve kırılmalar ortaya gelebilir.  Bu yüzden kendi saç tipinize ideal saç spreyi çeşitlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Vitalizma Sprey: Kullananlar, Yorumlar, Tavsiyeler
Vitalizma Sprey: Kullananlar, Yorumlar, Tavsiyeler

Vitalizma Saç Spreyi Saç Döker Mi?

Saçlarımıza biçim vermeyi çok sevsek de her gün saç spreyi kullanmamalıyız. Bu halin başlıca nedeni ise saç spreylerinin ortamında natural hiçbir şey bulunmamasıdır. Hem de spreyler saçları çok sertleştirdiği ve saçların natural hareketini kısıtladığı amacıyla saç kopmalarına sebep olur. Saçların ortadan saçkırılmasının yanı sıra çok çok sarfedilen saç spreyleri saç dökülmesine de sebep olmaktadır.

Eğer Vitalizma Kullananlar çok yakından ya da saç diplerine istikbal biçimde sıkarsanız saç köklerinin üzeri örtülür ve saçlı deri soluk alamaz. Bu durum saç dökülmesi ile sonuçlanabileceğinden saç dökülmesinin nedenlerinden olarak nitelendirilebilir. Saç spreylerinin bir başka olumsuz özelliği ise saçları çok sertleştirmesi. Neticesinde ise saçlarımızı ellerimizle düzlediğimizde saçlarımızın dökülmesidir. Güç uygulamaktan dolayı oluşmuş dökülme olarak görünse de gerçekte saç spreylerinin aşırı sertliği neticesinde olan bir saç dökülmesidir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

18 − eighteen =